Performancing Metrics

دلالی در خرید و فروش واحدهای مسکن مهر پرند | اتاق خبر
کد خبر: 426017
تاریخ انتشار: 3 اردیبهشت 1398 - 21:12
معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به دلالای در خرید و فروش واحدهای مسکن مهر شهر جدید پرند، از افتتاح متروی شهر جدید پرند به فرودگاه امام خمینی (ره) در آینده نزدیک خبرداد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، حبیب الله طاهرخانی در حاشیه افتتاح ۵ هزار واحد مسکن مهر شهر جدید پرند در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز ۵ هزار واحد مسکن مهر افتتاح شد، گفت: استراتژی شرکت عمران شهرهای جدید تصریح در فرایند تحویل و فروش اقساطی واحدهای مسکن مهر است.

وی افزود: این ۵ هزار واحد مسکن مهر به طور کامل به اتمام رسیده و علاوه بر ساخت واحد مسکونی، خدمات روبنایی و زیربنایی آنها نیز به پایان رسیده است، اما مشکلی که در پرند و تا حدودی در پردیس داریم این است که این واحدها آماده تحویل هستند اما متقاضیان برای تحویل واحدها مراجعه نمی‌کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بخشی از دلایل عدم مراجعه متقاضیان مسکن مهر در پرند یا پردیس این است که معمولاً فصل جابجایی خانواده‌ها در تابستان‌ها بوده تا پس از اتمام ایام تحصیل فرزندان خود در واحد تحویلی ساکن شوند.

وی ادامه داد: اما بخشی از دلایل عدم مراجعه متقاضیان مسکن مهر برای تحویل واحد مسکونی خود این است که واحدها دست به دست شده و دلالان وارد این بازار شدند به این ترتیب که با هدف گران‌تر فروختن واحد مسکونی خود، از تحویل واحدهای خود تا زمان فروش به خریدار نهایی امتناع می‌کنند. به همین دلیل شرکت عمران شهرهای جدید برنامه ریزی کرده تا اگر واحدی آماده تحویل باشد اما متقاضی از دریافت آن خودداری کند هزینه نگهداری واحد در مدت زمان عدم مراجعه، بر عهده مالک باشد.

طاهرخانی در پاسخ به پرسش مبنی بر توسعه راه‌های دسترسی شهر جدید پرند به تهران اظهار داشت: توسعه دسترسی‌های پرند جزو اولویت شرکت عمران شهرهای جدید است که در ۴ نوع حمل و نقلی، این دسترسی‌ها را آماده سازی خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: یکی از این دسترسی‌ها که در حال حاضر نیز در جریان است راه اندازی قطار حومه‌ای تهران- پرند بوده و روزانه ۲۲ رام قطار حومه‌ای بین تهران و پرند تردد دارد و به زودی خط آهن تهران پرند دوخطه خواهد شد.

طاهرخانی افزود: با شرکت مترو تهران توافق کردیم که متروی پرند از حد فاصل شهر جدید پرند تا فرودگاه امام خمینی (ره) به زودی به بهره برداری برسد و بخشی از تأمین مالی تکمیل متروی پرند را تا سقف ۱۷۴ میلیارد تومان از سوی شرکت عمران شهرهای جدید، تأمین مالی خواهیم کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: همچنین با شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور هماهنگ کردیم تا یک دسترسی بزرگراهی از آزادراه در دست ساخت آبیک- چرمشهر (کنار گذر جنوبی تهران) به شهر جدید پرند ایجاد شود. چهارمین راه دسترسی نیز آزادراه موجود از طریق آزادراه تهران – ساوه است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید