Performancing Metrics

سهام آسیایی افت کردند | اتاق خبر
کد خبر: 426080
تاریخ انتشار: 5 اردیبهشت 1398 - 14:46
با کاهش شاخص‌های اقتصادی کره و آلمان؛
روز پنج‌شنبه، افت غافل‌گیرکننده داده‌های اقتصادی آلمان و کره جنوبی، وحشت از کند شدن اقتصاد جهانی را احیا کرد و باعث افت سهام آسیایی شد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، روز پنج‌شنبه، افت غافل‌گیرکننده داده‌های اقتصادی آلمان و کره جنوبی، وحشت از کند شدن اقتصاد جهانی را احیا کرد و باعث افت سهام آسیایی شد.

پس از این که بانک مرکزی ژاپن سیاست‌گذاری مالی خود را در اجلاس روز پنج‌شنبه بدون تغییر باقی گذاشت و اعلام کرد تا سال ۲۰۲۰ نرخ بهره را بسیار پایین نگاه خواهد داشت، نرخ برابری ین با دلار با اندکی افت به ۱۱۲ رسید.

یورو هم با افت اعتماد به وضعیت تجاری آلمان، دیشب تا پایین‌ترین نرخ ۲۲ ماهه خود در برابر دلار پایین آمد و امروز در نرخ برابری ۱.۱۱۴ تثبیت شد.

شاخص‌ها نشان داد که اقتصاد کره‌جنوبی به شکلی غیرمنتظره‌ای در ۳ ماهه اول امسال آب رفته است. این باعث شد تا نگرانی‌ها در مورد کند شدن اقتصاد جهان دوباره احیا شود.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن ۰.۲۷ درصد افت کرد. کامپوزیت شانگهای امروز ۱.۰۳ درصد سقوط کرد و هانگ‌سانگ در هنگ‌کنگ ۰.۰۹ درصد افت کرد.

کاسپی کره‌جنوبی ۰.۴۲ درصد از ارزش خود را از دست داد.

بازارهای ژاپن و استرالیا بر خلاف بازارهای منطقه حرکت کردند. ای‌اس‌اکس استرالیا ۰.۹۹ درصد جهش کرد، درحالی‌که نیکی ژاپن ۰.۵۵ درصد رشد کرد.

در بازار ارز، شاخص دلار تا بالاترین سطح خود از ماه می ۲۰۱۷ بالا رفت و به نرخ ۹۸.۱۸۹ واحد دست یافت.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید