Performancing Metrics

تقلب بیش از بی‌کیفیتی نگرانمان می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 426320
تاریخ انتشار: 10 اردیبهشت 1398 - 16:00
رئیس سازمان استاندارد اعلام کرد
رئیس سازمان استاندارد اعلام کرد که دریافت نشان استاندارد حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی کاملاً برای بهره‌برداران این بخش رایگان خواهد بود.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، نیره پیروزبخت در مراسم رونمایی از سامانه دریافت نشان حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی اظهار کرد: کیفیت، اصالت و ایمنی غذا از جمله نکات مهمی است که همواره جزو دغدغه‌ها و نگرانی‌های ما در زمینه محصولات کشاورزی بوده است. به گونه‌ای که در زمینه کیفیت روی ضایعات، خواص مختلف مثبت و منفی آلودگی‌ها، رنگ، طعم و دیگر معیارهای کیفی یک محصول کشاورزی و غذایی تاکید می‌کنیم و در زمینه ایمنی غذا همه پارامترهای درگیر در این زمینه را مورد توجه ویژه قرار می‌دهیم. این مسئله در همه دنیا رعایت می‌شود و بعضی از محصولات کشاورزی به همین سبب اجازه ورود به کشورها را پیدا نمی‌کنند.

رئیس سازمان استاندارد، با اشاره به بهداشت ضعیف در زنجیره غذایی، استفاده از مواد شیمیایی، نگهداری نامناسب و غیره به عنوان دغدغه‌های اصلی در زمینه ایمنی غذا گفت: آنچه همواره روی آن تاکید ویژه داشتیم، توجه به اصالت غذاست که در همین زمینه نیز با پیشنهاد به کدکس توانسته‌ایم استانداردهای غذایی مربوط به اصالت در دستور کار قرار دهیم که ما از ایران نیز مسئولیت آن را برعهده داریم زیرا بیشتر از آنکه از بی کیفیتی محصولات غذایی رنج ببریم و نگران باشیم از تقلب در این زمینه رنج می‌بریم.

وی گفت: از طریق این سامانه همه کشاورزان و بهره‌برداران می‌تواند به‌صورت رایگان نسبت به دریافت نشان حد مجاز آلاینده‌ها تولیدات خود اقدام کنند و اگر کشاورزی به این موضوع ورود پیدا نکند و در برابر آن مقاومت کند، در آینده با مشکل فروش محصول خود مواجه خواهد شد و مجبور است با فرهنگ‌سازی به این عرصه وارد شود، چراکه خود بهره‌برداران، مصرف کنندگان محصولات کشاورزی هستند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید