Performancing Metrics

کاهش قیمت نفت درپی افزایش ذخایر آمریکا | اتاق خبر
کد خبر: 426366
تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت 1398 - 14:40
قیمت‌های نفت روز چهارشنبه پس از انتشار گزارشی که رشد ذخایر نفت آمریکا را نشان داد، کاهش پیدا کرد اما بازارهای جهانی تحت تأثیر تشدید بحران سیاسی در ونزوئلا و تحریم‌های آمریکا علیه ایران همچنان ملتهب مانده‌اند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت با ۴۷ سنت یا معادل ۰.۷ درصد کاهش نسبت به قیمت نهایی روز سه شنبه، به ۷۱.۵۹ دلار در هر بشکه رسید.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۶۰ سنت یا ۰.۹ درصد کاهش، به ۶۳.۳۱ دلار در هر بشکه رسید.

معاملات به دلیل تعطیلات اول ماه مه در بسیاری از بازارها، اندک بود.

گزارش مؤسسه امریکن پترولیوم نشان داد ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۲۶ آوریل ۶.۸ میلیون بشکه کاهش پیدا کرده و به ۴۶۶.۴ میلیون بشکه رسیده است.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA اظهار کرد: قیمت‌ها پس از انتشار گزارش هفتگی مؤسسه امریکن پترولیوم که نشان داد ذخایر نفت آمریکا پس از کاهش ۳.۱ میلیون بشکه به میزان ۶.۸ میلیون بشکه افزایش پیدا کرده‌اند، عقب نشینی کردند.

با این حال بازار به بحران سیاسی در ونزوئلا و درگیری میان نیکولاس مادورو، رئیس جمهور این کشور و خوان گوایدو، رهبر مخالفان متمرکز شده است. بسیاری از ناظران از این واهمه دارند که تشدید درگیریها باعث اختلال بیشتر در عرضه نفت شود.

بازارهای نفت امسال به دلیل محدودیت عرضه داوطلبانه کشورهای عضو اوپک و تحریم‌های آمریکا علیه صادرات نفت ایران دچار محدودیت عرضه شده‌اند.

بر اساس گزارش رویترز، اوپک قرار است در دیدار ژوئن در سیاست تولید نفت خود بازنگری کند و در حالی که واشنگتن این گروه را برای بالا بردن تولید و جبران افت عرضه ایران تحت فشار قرار داده است، عربستان سعودی که بزرگترین عضو اوپک است، روز سه شنبه اعلام کرد هیچ برنامه فوری برای افزایش تولید ندارد.

برخی از تحلیلگران امیدوارند افزایش تولید نفت آمریکا که سال میلادی گذشته بیش از ۲ میلیون بشکه در روز رشد کرد و به رکورد بیش از ۱۲ میلیون بشکه در روز صعود کرد از محدودیت عرضه در بازار بکاهد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید