Performancing Metrics

راهکارهای وزارت صمت برای تعادل در بازار | اتاق خبر
کد خبر: 426446
تاریخ انتشار: 13 اردیبهشت 1398 - 15:56
معاون وزیر صمت اعلام کرد؛
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به راهکارهای این وزارتخانه برای تعادل بخشی در بازار مواد اولیه گفت: شاه‌راه تعادل بازارها رشد تولید و تقویت عرضه است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، سعید زرندی در خصوص تنظیم بازار محصولات مختلف از جمله فولاد با استفاده از ظرفیت‌های بورس کالا گفت: به هر میزان که تولید محصولات و به دنبال آن حجم عرضه‌ها افزایش یابد، مشکلات بر سر راه تنظیم بازارها کمتر می‌شود و وزارت صمت سعی دارد تا اختلاف حجم عرضه و تقاضای محصولات را به حداقل برساند.

وی افزود: در این راستا نشست‌های مستمری با بورس کالا، انجمن‌ها و تولیدکنندگان در حال برگزاری است به طوری که هفته گذشته موضوع عرضه‌های خاص در بورس کالا را به منظور تنظیم بهتر بازار مورد بررسی قرار دادیم.

معاون برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه شاه‌راه تعادل بازارها رشد تولید و تقویت عرضه است، گفت: وزارت صمت باید فضای تولید و مصرف را به طور همزمان مدیریت کند که در فضای عادی اقتصاد، رقابت آزاد رویکرد وزارت صمت است اما در شرایط فعلی، سیاست در این زمینه، کاهش فاصله میان عرضه و تقاضاست به طوری که با تقویت عرضه محصولات در بورس کالا و تلاش برای رسیدن محصول به مصرف کننده اصلی و واقعی سعی در حرکت به سمت تعادل را داریم.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید