Performancing Metrics

اختصاص۱۰۸۰هکتار زمین دولتی برای ساخت انبوه مسکن | اتاق خبر
کد خبر: 427648
تاریخ انتشار: 9 خرداد 1398 - 21:45
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد
مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن از اختصاص ۱۰۸۰ هکتار زمین برای احداث پروژه‌های آماده‌سازی زمین، انبوه‌سازی و خدماتی با مشارکت بخش خصوصی خبر داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، علی نبیان با اشاره به ابلاغ اخیر وزیر راه و شهرسازی، از آمادگی ادارات کل راه و شهرسازی استانها در اختصاص زمین به سرمایه گذاران بخش خصوصی برای تولید مسکن خبر داد و افزود: حدود یک میلیون و پانصد هزار هکتار زمین در سراسر کشور تحت اختیار سازمان ملی زمین و مسکن قرار دارد که با شناسایی و برنامه ریزی های ابتدایی مقرر شده ۱۰۸۰ هکتار این زمین ها به زودی برای ساخت و ساز در اختیار سرمایه گذاران بخش خصوصی قرار گیرد.

وی، ۶۰ درصد هزینه تمام شده مسکن را مربوط به ارزش زمین دانست و ابراز امیدواری کرد: با اجرای این طرح امیدواریم بتوانیم بخشی از مشکلات مسکن مردم کشور را حل کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز عملیاتی شدن طرح اقدام ملی در کشور خبر داد و گفت: بر اساس این طرح ظرف دو سال آینده ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور ساخته خواهد شد.

تکمیل پروژه های مسکن مهر تا پایان ٩٨

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، درباره آخرین وضعیت اتمام پروژه های مسکن مهر نیز اظهار داشت: با پیگیری های وزیر راه و شهرسازی تا کنون پرونده مسکن مهر در ۵ استان بسته شده و امیدواریم تا پایان سال در سایر استان ها نیز شاهد اتمام پروژه های مسکن مهر به جز پروژه هایی که مشکلات حقوقی دارند باشیم.

بر اساس این گزارش، وزیر راه و شهرسازی در نامه ای به مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها دستور داد که با اهتمام ویژه و با محوریت سازمان ملی زمین و مسکن حداکثر توان و تلاش خویش را برای احداث پروژه‌های آماده‌سازی زمین، انبوه‌سازی و خدماتی با مشارکت بخش خصوصی به کار گیرند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید