Performancing Metrics

یک شرکت بیمه‌ای ملزم به شفاف سازی مالی شد | اتاق خبر
کد خبر: 429264
تاریخ انتشار: 14 تیر 1398 - 16:37
فرابورس با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که نمادمعاملاتی یک شرکت بیمه‌ای به استناد ماده ۱۲مکرر ۲ دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات متوقف شدودر این راستا شرکت باید اقدام به شفاف سازی مالی کند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، مدیریت ناظر بازار فرابورس در آخرین روز معاملاتی هفته جاری با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: به استناد ماده ۱۲ مکرر ۲ دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در فرابورس نماد معاملاتی شرکت بیمه حافظ به علت نوسان قیمت سهام طی روزهای معاملاتی اخیر متوقف شد.

بر اساس این اطلاعیه شفاف سازی، به منظور رعایت دستورالعمل فوق الذکر، ضروری است حداکثر ظرف مدت دو روز کاری سوالات و ابهامات مطرح شده در سامانه تدان توسط شرکت بررسی و پاسخ به آنها مطابق اطلاعیه اطلاعات حاصل از برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی افشا شود.

در ادامه این اطلاعیه آمده است که پس از توقف نماد معاملاتی به علت نوسان قیمت سهام طی ۱۵ روز معاملاتی متوالی و انتشار اطلاعیه ضرورت برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی، اشخاصی که به سامانه تدان (tedan.ir) دسترسی دارند می‌توانند حداکثر تا ساعت ۲۴ همان روز نسبت به طرح سوال از ناشر اقدام کند. «اشخاصی که به سامانه تدان دسترسی ندارند می توانند سوالات خود را از طریق کارگزار خود یا شرکت های مشاور سرمایه گذاری و سبدگردان ها در این سامانه ثبت کنند.»

همچنین پس از پایان مهلت ثبت سوالات، بیمه حافظ موظف است حداکثر ظرف مدت ۲ روز کاری نسبت به تهیه پاسخ و ارسال آن اقدام کند و در صورت عدم ارسال پاسخ یا ارایه پاسخ ناقص توسط ناشر، بورس مربوطه عدم پاسخگویی ناشر را به عموم افشا می کند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید