Performancing Metrics

معضلات صادرات را جدی بگیریم | اتاق خبر
کد خبر: 429596
تاریخ انتشار: 22 تیر 1398 - 14:31
سعد حسینی عضو هيأت نمايندگان اتاق بازرگاني ايران:
سعد حسینی عضو هيأت نمايندگان اتاق ايران و ایلام با بیان اینکه معضلات در راه صادرات را جدی بگیریم، گفت: آنچه بیش از هر چیز اقتصاد ما را با چالش جدی مواجه ساخته خود تحریمی هاست .

حسینی در گفتگو با «اتاق نیوز» به تشریح هر آنچه در فعالیت اتاق بازرگانی و بهبود عملکرد این تشکل می تواند یاری رسان باشد پرداخت و گفت: در کل و قویا اتاق باید به دنبال اقتصاد و رفع معضلات این بخش باشد در وهله بعدی ما باید صادرات تقویت شود و مشکلاتی که در راه صادرات کشور به هر نحو ممکن قرار دارد برداشته شود .

وی اذعان داشت : همچنین کشور ما با مشکلات ارزی و بازرگانی هم مواجه است از آنجایی که عمده بازرگانان و تجار ما در بازار افغانستان و عراق مشغول هستند در امر برگشت پول که عمدتا هم  دلاری نبوده و ریالی است با هزاران مشکل مواجه اند  ما را با مشکلات عدیده ای مواجه ساخته است .

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایلام ادامه داد: آنچه اکنون به مشکلات ما در باب صادرات دامن زده خود دولت است و با وضع قوانین صادرات باعث شده با خود تحریمی مواجه شویم و خودمان را از نظر ارزی تحریم کرده ایم در حالی که اصولا دولت باید بخشنامه هایی برای سهولت کار فعالین اقتصادی و کمک و همیاری به صادر کننده در نظر گیرد نه اینکه به عنوان یک تحریم اقتصادی خودمان را تحریم کند و در این خصوص، بخش خصوصی به صورت کلی دستش بسته شده است و کاری از از دستش بر نمی آید.

وی با بیان اینکه هیات رئیسه کنونی ترکیب بسیار عالی است، نظر خود را درخصوص هیات رئیسه کنونی خاطر نشان کرد: نه تنها هیات رئیسه کنونی که در اتاق ایران داریم بلکه در مجموع هیات نمانیدگانی که دراین دوره روی کار آمده اند و در اتاق ایران مستقر شده اند باید دست به دست هم دهند تا مشکلات در تمامی بخش ها مرتفع گردد .

نظرات
ADS
ADS
پربازدید