Performancing Metrics

سهام آسیایی و قیمت طلا در واکنش به کاهش نرخ بهره رشد کردند | اتاق خبر
کد خبر: 434544
تاریخ انتشار: 9 آبان 1398 - 17:36
در معاملات امروز رقم خورد
اکثر شاخص‌های مهم آسیا امروز، پنج‌شنبه در واکنش به کاهش نرخ بهره فدرال رزرو رشد کردند. قیمت دلار پایین آمد و قیمت طلا تقویت شد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، امروز، پنج‌شنبه پس از این که فدرال‌رزرو نرخ بهره خود را برای سومین بار در سال جاری کاهش داد، اغلب سهام آسیا اقیانوسیه رشد کردند، دلار افت کرد و قیمت طلا بالا رفت.  

 فدرال‌رزرو دیشب نرخ بهره خود را ۰.۲۵ درصد دیگر کاهش داد و جرومی پاول، رییس‌فدرال رزرو اعلام کرد که نرخ بهره آمریکا فعلا در همین مقدار باقی می‌ماند و مدتی طول می‌کشد که دوباره این نرخ افزایش داده شود.  

اس‌اندپی۵۰۰ ۰.۳ درصد رشد کرد و در رکورد تاریخی ۳۰۴۶.۷۷ واحد بسته شد. میانگین صنعتی داوجونز ۱۱۵ واحد رشد کرد و به ۲۷۱۸۶.۶۹ واحد رسید. کامپوزیت نزدک هم با ۰.۳ درصد افزایش در ۸۳۰۳.۹۸ واحد بسته شد.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن، ۰.۶۸ درصد رشد کرد و نیکی ژاپن ۰.۳۷ درصد افزایش یافت.

کامپوزیت شانگهای چین، پس از انتشار گزارشی که نشان داد فعالیت تولیدی چین برای ششمین ماه متوالی افت کرده است، ۰.۳۵ درصد پایین آمد. هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ ۰.۷۶ درصد رشد کرد.  

کوسپی کره‌جنوبی ۰.۱۵ درصد بالا آمد، اما ای‌اس‌اکس استرالیا ۰.۳۹ درصد پایین آمد. 

در بازار ارز، دلار ۰.۱۸ درصد در برابر ین ژاپن تضعیف شد و به نرخ برابری ۱۰۸.۶۳ واحد رسید و ۰.۲۷ درصد در برابر یوآن چین افت کرد و به نرخ برابری ۷.۰۳۵۶ واحد رسید. 

همچنین قیمت خرید نقدی هر اونس طلا، اسپات‌گلد، ۰.۲ درصد رشد کرد و به ۱۴۹۷.۹۷ دلار رسید.  

قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا ۰.۲ درصد رشد کرد و به ۱۵۰۰.۱ دلار رسید.  

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید