Performancing Metrics

تجدید قوای طلا برای رکوردشکنی دوباره | اتاق خبر
کد خبر: 434730
تاریخ انتشار: 13 آبان 1398 - 19:32
قیمت طلا تحت تاثیر پیشرفت مذاکرات تجاری آمریکا و چین و آمار اشتغال مطلوب آمریکا که تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند را محدود کرد، در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی کاهش یافت.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۱ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۵۱۱ دلار و ۴۲ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۵۱۳ دلار و ۹۰ سنت رسید.

آمریکا و چین روز جمعه اعلام کردند در پایان دادن به جنگ تجاری ۱۶ ماهه‌ای که به اقتصاد جهانی آسیب زده است، پیشرفت کرده‌اند و مقامات آمریکایی اعلام کردند ماه جاری ممکن است توافقی امضا شود.

بازارها همچنین از آمار اقتصادی مثبتی که هفته گذشته منتشر شد و نگرانیها نسبت به کندی رشد اقتصادی را تا حدودی تخفیف داد، دلگرم شدند. گزارش وزارت کار آمریکا نشان داد اقتصاد این کشور در اکتبر ۱۲۸ هزار شغل ایجاد کرده که بالاتر از برآورد ۷۵ هزار شغل جدید از سوی اقتصاددانان بود اما نرخ بیکاری همان طور که پیش بینی شده بود، به ۳.۶ درصد رشد کرد.

به گفته مارگارت یانگ یان، تحلیلگر بازار شرکت "سی ام سی مارکتس"، جو بازار در کوتاه مدت بهتر از آن است که سرمایه گذاران بخواهند به طلا توجه کنند و البته افت ارزش دلار، کاهش قیمت طلا را محدودتر کرده است. اما در بلندمدت فضا برای افزایش قیمت طلا وجود دارد زیرا انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا سال میلادی آینده نرخ‌های بهره را برای تحکیم اقتصاد و بهبود اعتماد بازار، کاهش دهد.

بانک مرکزی آمریکا هفته گذشته نرخ‌های بهره را برای سومین بار در سال میلادی جاری کاهش داد اما اعلام کرد تا زمانی که نشانه‌ای از وخامت بیشتر اوضاع مشاهده نکند، کاهش بیشتری در نرخ‌های بهره صورت نخواهد داد.

نرخ‌های بهره پایین‌تر با کاهش هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون بازدهی است، سرمایه‌گذاری در این فلز ارزشمند را جذاب‌تر می‌کند.

دلار روز جمعه پس از انتشار گزارش اشتغال مثبت آمریکا، تلاش کرد صعود کند اما نظرسنجی نه چندان مطلوب از بخش تولید مانع از بهبود ارزش این ارز شد.

دلار در برابر سبدی از ارزهای رقیب در ۹۷.۲۱۸ واحد ایستاد در حالی که روز جمعه به ۹۷.۱۰۷ واحد سقوط کرده بود که پایین‌ترین حد در سه ماه اخیر به شمار رفت.

بر اساس گزارش رویترز، بازارهای سهام آسیا روز دوشنبه تحت تاثیر خوش بینی به مذاکرات تجاری آمریکا و چین و آمار اشتغال مثبت آمریکا به بالاترین حد در ۱۴ ماه گذشته صعود کردند.

طبق تحلیل فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری ممکن است مقاومت در سطح ۱۵۱۹ دلار را بشکند و شکستن این قیمت زمینه را برای پیشروی این فلز تا سطح ۱۵۳۴ دلار فراهم می‌کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۸ دلار و ۱۱ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۷ درصد افزایش یافت و ۹۵۲ دلار و ۷۱ سنت بود. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۰.۵ درصد رشد کرد و ۱۸۱۴ دلار و ۲۱ سنت معامله شد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید