Performancing Metrics

طرفداران اسپیکرهای هوشمند اهل کدام کشورند؟ | اتاق خبر
کد خبر: 434865
تاریخ انتشار: 16 آبان 1398 - 22:34
به نظر می رسد که کاربران چینی از آمریکایی‌ها نیز در خریداری و استفاده از اسپیکرهای هوشمند جلو زده و رتبه نخست استقبال از این گجت‌های هوشمند خانگی را به خود اختصاص داده‌اند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، به نظر می رسد که کاربران و شهروندان چینی نسبت به کاربران سایر کشورهای جهان بیشترین استقبال را از خریداری و استفاده از اسپیکرهای هوشمند کرده اند؛ به گونه ای که بر اساس تازه ترین آمارهای منتشر شده، چین میزبان بالغ بر ۸۵.۵ میلیون کاربر اسپیکر هوشمند در سال ۲۰۱۹ میلادی بوده است که بدون شک این رقم از ۷۴.۲ میلیون کاربر در ایالات متحده آمریکا سبقت و پیشی گرفته و در جایگاه نخست نخستین کشور طرفدار این گجت های هوشمند نام خود را به ثبت رسانده است.این در حالیست که ضریب نفوذ اسپیکرهای هوشمند در بازار ایالات متحده (۲۶ درصد) در مقایسه با چین (۱۰ درصد) بسیار بیشتر بوده است.

پیشتر نیز گزارش‌ها نشان می‌داد که مشتریان چینی از اسپیکرهای هوشمند نسبت به سایر کشورها استقبال بسیار بیشتری کرده‌اند و به گفته تحلیلگران، بازار این گجت هوشمند خانگی در حال صعودی انفجاری است. طبق آمارهای قبلی موسسه تحقیقاتی استراتژی آنالتیکس، هم اکنون ۳۶ میلیون نفر در چین صاحب حداقل یک دستگاه اسپیکر هوشمند در خانه خود هستند. همچنین در جای دیگر این گزارش آمده است که ۶۳ درصد از کاربران و شهروندان چینی که تاکنون موفق به خریداری اسپیکرهای هوشمند نشده‌اند، عنوان کرده‌اند که می‌خواهند در آینده‌ای نزدیک یک دستگاه اسپیکر هوشمند تهیه کرده و از سرویس‌های متعدد آن بهره مند شوند.

از محبوب‌ترین اسپیکرهای هوشمند در میان کاربران آمریکایی می‌توان به گجت‌های توسعه داده شده توسط شرکت‌های آمریکایی آمازون، اپل و گوگل اشاره کرد. به عنوان مثال آمازون عرضه اکو در نوامبر ۲۰۱۴ میلادی آغاز شد در حالی که اسپیکر هوشمند برند چینی JD در سال ۲۰۱۶ میلادی روانه بازار چین شد.

بعد از این دو کشور بزرگ و پهناور، به نظر می‌رسد کشورهای اروپایی همچون انگلستان، فرانسه و آلمان نیز از بزرگترین طرفداران اسپیکرهای هوشمند به شمار می روند به گونه ای که آمارها حاکیست ۲۲.۴ درصد از کاربران انگلیسی، ۱۷.۲ درصد کاربران آلمانی و ۱۴ درصد از کاربران فرانسوی از اسپیکرهای هوشمند در خانه و محل کار خود استفاده می کنند.

از جمله محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین برندهای اسپیکرهوشمند در انگلستان آمازون و اپل هستند که تاکنون نظر و توجه خیل عظیمی از کاربران کشورهای اروپایی را به خود جلب کرده و موجب شده اند آنها ترجیح دهند برای انجام کارهای موردنظر خود از دستیارهای صوتی هوشمند به کار رفته در این گجت‌ها استفاده کنند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید