Performancing Metrics

بیمه‌ها در حال ارزیابی خسارت زلزله‌زدگان | اتاق خبر
کد خبر: 434937
تاریخ انتشار: 18 آبان 1398 - 17:14
مدیران شرکت‌های بیمه اعلام کردند
مدیرعامل تعدادی از شرکت‌های بیمه درباره مقدار خسارت و نحوه پرداخت آن به زلزله‌زدگان شمال غرب کشور، اعلام کردند "به محض ارزیابی خسارت و تعداد بیمه‌نامه‌هایی که در مناطق زلزه‌زده صادر شده، مبالغ خسارت به زلزله‌زدگان بیمه‌شده پرداخت می‌شود".

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، ساعت ۲:۱۷ نیمه شب ۱۷ آبان زمین لرزه ۵٫۹ ریشتری در عمق هشت کیلومتری زمین تا شعاع ۳۰ کیلومتری کانون زلزله یعنی استان آذربایجان شرقی، ترک و سراب را لرزاند. پس لرزه‌های متعددی هم در بعد از وقوع زلزله گزارش شد که یکی از بزرگترین آن ها ۴٫۸ ریشتر و در ساعت ۳:۰۲ بامداد آن روز در منطقه ترکمانچای سراب بوده است.

طبق آمارهای رسیده، این زمین لرزه را  شش شهر و ۱۴۵ روستا با جمعیت ۱۲۱ هزار و ۳۰۷ نفر حس کرده‌اند و ۱۷ روستا به علت زلزله دچار آسیب شده‌اند که این آسیب در هفت روستا بین ۳۰ تا ۱۰۰ درصد ارزیابی شده است.

از آنجاکه زمان زیادی از وقوع زلزله نمی‌گذرد هنوز نمی‌توان ارزیابی دقیقی از تعداد بیمه‌نامه‌هایی که در مناطق زلزله زده صادر شده، اعلام کرد. اما غلامرضا سلیمانی - رییس کل بیمه مرکزی - تاکید کرده که شرکت‌های بیمه در کمترین زمان ممکن برای پرداخت خسارت بیمه‌گذاران زلزله آذربایجان شرقی اقدام کنند.

در این زمینه محمد رضایی - مدیرعامل بیمه ایران - درباره تعداد بیمه‌نامه‌هایی که توسط این شرکت در مناطق زلزله‌زده شمال غرب کشور صادر شده است، گفت: رزیابان خسارت بیمه ایران از لحظات ابتدایی وقوع زلزله به مناطق زلزله‌زده اعزام شده‌اند و در حال بررسی این موضوع هستند.

وی درباره زمان پرداخت خسارات نیز گفت: به محض ارزیابی خسارت، چک به وجه بیمه‌شدگان صادر می‌شود و خسارت‌دیدگانی که بیمه شده‌اند می‌توانند وجوه خسارت خود را دریافت کنند.

رضایی با بیان اینکه امروز در مناطق زلزله‌زده حضور خواهد یافت، اظهار کرد:  قطعا با دقت ویژه به بررسی خسارت این مناطق خواهیم پرداخت.

همچنین حجت بهاری‌فر - مدیرعامل بیمه ما - درباره خسارات این حادثه گفت: طی دستوری ویژه نسبت به تشکیل کمیته پرداخت خسارات احتمالی زیان‌دیدگان تحت پوشش بیمه ما اقدام شده است. در این راستا در ارزیابان خسارت ما در میانه و سراب حضور دارند و خسارات را ارزیابی می کنند و در این موارد به بیمه شدگان پاسخ گو هستند.  

حسین کریم‌خان زند - مدیر عامل بیمه نوین- هم اظهار کرد: شعب استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، زنجان، اردبیل و گیلان بیمه نوین در آماده‌باش کامل هستند و به محض اعلام خسارت از هر کدام از واحدهای بیمه شده در این مناطق تیم ارزیابی خسارت جهت بررسی و پرداخت خسارت در کوتاه‌ترین زمان آمادگی دارد.

طبق آخرین پیگیری‌ها، از آنجاکه زمان زیادی از حادثه نمی‌گذرد فعلا از طرف شرکت بیمه مقدار ارزیابی خسارت به بیمه مرکزی اعلام نشده است اما طبیعتا در ساعات و روزهای آینده جزئیات دقیق این خسارات اعلام خواهد شد.

بسیاری از مناطق زلزله‌زده شمال غرب ایران بافت روستایی داشته و طبیعتا اکثر زلزله‌زدگان پوشش‌های بیمه‌ای زلزله و حوادث طبیعی ندارند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید