Performancing Metrics

واکنش رحمانی به انتشار اسنادی درباره فساد در وزارت صمت: کذب است | اتاق خبر
کد خبر: 435097
تاریخ انتشار: 22 آبان 1398 - 18:25
وزیر صنعت، معدن و تجارت در واکنش به انتشار اسنادی در فضای مجازی در خصوص وقوع فساد در این وزارتخانه اظهار کرد: مطالب مطرح شده همه دروغ و کذب است و اگر هر کسی هر مدرکی در این خصوص دارد برای من آنها را ارسال کند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، رضا رحمانی در حاشیه جلسه امروز هیات وزیران در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره صحت برخی اسناد منتشر شده در فضای مجازی در خصوص فساد در این وزارتخانه اظهار کرد: همه‌اش دروغ و کذب است. هرکسی هر مدرکی در این خصوص دارد برای من ارسال کند؛ من بیشتر و تندتر از همه با این موضوع برخورد خواهم کرد.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره‌ اعلام نظر وزارت اطلاعات در خصوص همکاری شرکت فیلیپ موریس با ایران اظهار کرد: این‌ها خیلی مطالب مهمی نیست. نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت، طی‌کردن مراحل قانونی است. زمانی همکاری با این شرکت را تایید نکرده بودند، ما هم اقدام نکردیم الان نیز اگر این همکاری را تایید کنند، اقدام لازم انجام خواهد شد و هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد. ما تابع قانون هستیم.

رحمانی در ادامه با بیان اینکه دغدغه جدی ما تامین منابع مالی واحدهای تولیدی است و دنبال شیوه‌های جدیدی غیر از منابع بانکی هستیم، تصریح کرد: بازار سرمایه را جدی گرفتیم و از اوراق هم استفاده کرده ایم. مردم فشارهای ناشی از افزایش قیمت ارز را در گرانی کالاها تحمل کرده‌اند و ما اکنون یک فرصت استثنایی داریم و باید افزایش قیمت ارز به نفع تولیدکننده وصادرکننده باشد و در واقع از اثرات مثبت افزایش نرخ ارز استفاده کرده و تولید و صادرات را افزایش دهیم. البته باید برای این هدف نقدینگی ایجاد شود که تا الان این کار انجام نشده است. ما پیگیر هستیم تا منابع مالی را تامین کنیم. از هر راه ممکن استفاده می کنیم.

وزیر صمت درباره همکاری های تجاری ایران با کشورهای همسایه گفت: همکاری‌ها وسرمایه‌گذارهای خوبی با کشورهای همسایه انجام شده است بخصوص که کشورهای همسایه و غیرهمسایه در بخش صنعت و معدن آماده سرمایه‌گذاری‌ هستند ولی به دلایل تحریم‌ها آنها مایل نیستند این اقدامات رسانه ای شود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید