Performancing Metrics

چرا سود سیاست هدفمندی یارانه‌ها به بخش خصوصی پرداخت نمی‌شود؟ | اتاق خبر
کد خبر: 435162
تاریخ انتشار: 23 آبان 1398 - 21:26
رئیس خانه صنعت و معدن ایران:
رئیس خانه صنعت و معدن ایران با بیان اینکه در اعمال سیاست هدفمند کردن یارانه ها قرار بود سهمی از آن به بخش تولید اختصاص یابد، گفت: اما هیچ سهمی از این سیاست به ما تعلق نگرفته است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، سیدعبدالوهاب سهل‌آبادی در سی و دومین اجلاس سراسری خانه‌های صنعت، معدن و تجارت در نمایشگاه بین المللی مشهد اظهار کرد: متاسفانه بخش‌هایی هستند که اجازه نمی‌دهند تفویض اختیارات صورت گیرد. چرا این مساله سال‌هاست به تعویق افتاده و امروز هم که می‌خواهیم تفاهم‌نامه‌ای در این زمینه امضا کنیم، حکایت یک شیر بی‌دم و یال است.

وی افزود: چرا به تجربه اصناف با 3 میلیون واحد صنفی نگاه نمی کنیم؟ آن‌ها با اختیارات خود در حال حل مسائل خویش هستند، نباید ترسید و باید به بخش خصوصی اعتماد کرد.

وی ادامه داد: علت اینکه اکثر تولیدکنندگان در این چند سال آسیب دیده‌اند، بانک‌هاست، چرا نمی‌پذیریم که در هر جامعه‌ای که نزول رخنه کند، آن جامعه افول خواهد کرد؟ امروز بدترین سیستم بانکی دنیا در اختیار ماست. کجای دنیا یک تولیدکننده در زندان به خاطر بدهی به بانک نابینا می‌شود؟ 

سهل آبادی خاطرنشان کرد: امروز بانک راه جدیدی را پیاده کرده و با اینکه وثیقه کافی برای تسهیلات در اختیار دارد ولی ضامن را هم می‌خواهد و روی ضامن‌ها نیز اقدام می‌کند. امروز کاری که بانک‌ها کرده اند، موجب شده اعتباری در بازار نداشته باشیم. به حق، قوه قضاییه در چند سال گذشته با ما همراهی کرده است. امروز اگر مملکت به خود می‌بالد و وزارت صمت آن مورد تایید نظام است، ناشی از ایثار فرزندان ماست. 

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران عنوان کرد: رهبر ما دستور داده و نیاز مملکت ما این است که چون شمع بسوزیم و روشنایی بدهیم. این رزمندگان جبهه اقتصادی نیاز به حمایت‌های خاص عاطفی نیز دارند. ما می‌خواهیم در حوزه صادرات رقابت کنیم ولی سیاست‌های مجلس و دولت ما را متوقف می کند. اکثر فعالان اقتصادی صادرات دارند اما با کدام یک از طرف قراردادهای خود می توانیم برای یک سال توافق کنیم؟ طرف خارجی نمی پذیرد که قیمت ارز یا کشتی رانی ما تغییراتی داشته باشد. 

سهل آبادی اضافه کرد: ما پای اقتصاد کشور ایستاده‌ایم و حتما به این کار ادامه می‌دهیم. اگر این سربازان مهمات داشته باشند یا نداشته باشند، کار خود را می کنند. امروز بسیاری از نیازهای خود را خودمان رفع می کنیم. همین شرکت‌های دانش بنیان خدمات زیادی به ما می‌کنند، باید توجه داشت ما هر روز ورشکسته داریم ولی هر روز هم افتتاح طرح می‌کنیم. خواهش ما این است که اگر مسئولان در رساندن مهمات ناتوانی دارند، حداقل سنگلاخ‌های راه ما را کم کنند، حتما لازم است نگاهی به وضعیت زندان‌ها در ارتباط با تولیدکنندگان بشود. کسی که سرمایه گذاشته فرار نمی کند. آن‌ها را حصر خانگی کنید اما ترتیبی دهید که این افراد در بند نباشند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید