Performancing Metrics

رکوردشکنی‌ بورس انرژی در هفته سوم آبان | اتاق خبر
کد خبر: 435192
تاریخ انتشار: 24 آبان 1398 - 20:36
بورس انرژی ایران در ۵ روز کاری هفته منتهی به پایان معاملات روز چهار شنبه ۲۲ آبانماه ۱۳۹۸ با رکورد شکنی های تازه ای به تعطیلات آخر هفته رفت.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، در این بازار متشکل طی هفته سوم آبانماه ۲۷۹۳۶۰ تن انواع کالای انرژی شامل برق، حامل های انرژی و همچنین اوراق سلف استاندارد معامله شد که ارزشی بالغ بر ۱۴ هزار و ۷۷۶ میلیارد و ۹۲۵ میلیون و ۴۷ هزار و ۸۲۲ ریال را در پی داشت.

بر اساس این آمار در رینگ بازار فروش داخل کشور این بورس طی ۵ روز معاملاتی هفته جاری بالغ بر ۲۶۶۳۲ تن انواع کالا و حامل های انرژی داد و ستد شد. ارزش این معاملات یک هزار و ۸۷ میلیارد و ۲۹۷ میلیون و ۴۷۰ هزار و ۹۳۰ ریال بود.

در رینگ بین الملل بورس انرژی ایران اما طی ۵ روز معاملاتی این هفته بالغ بر ۲۵۲۷۲۸ تن انواع فرآورده نفتی به مقاصد صادراتی معامله شد که ارزش آن در رکوردی کم نظیر به ۱۳ هزار و ۶۸۹ میلیارد و ۶۲۷ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۸۹۲ ریال رسید.

بورس انرژی به عنوان تنها بازار متشکل و تحت نظارت کشور ، با فراهم آوردن بستر های معاملاتی پویا و هم پوشانی پلتفرم های نظارتی و اجرایی ، علاوه بر رقابتی کردن مکانیزم عرضه و تقاضا، بر شفافیت معاملات و اطمینان از کشف قیمت منصفانه برای فعالان بازار انرژی افزوده است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید