Performancing Metrics

اردکانیان خبر داد: افتتاح 10 سد بزرگ در 6 استان | اتاق خبر
کد خبر: 435312
تاریخ انتشار: 27 آبان 1398 - 18:56
قول وزیر در خصوص حق‌آبه کشاورزان ایوان‌کی از پساب تهران
وزیر نیرو از برنامه‌ریزی برای افتتاح 227 طرح بزرگ طی 6 ماه پیش رو خبر داد و گفت: این پروژه‌ها با سرمایه‌گذاری بالغ بر 33 هزار میلیارد تومان در 31 استان کشور به بهره‌برداری می‌رسند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، دکتر اردکانیان در سفر یک روزه به گرمسار اظهار کرد: همه این پروژه‌ها ظرف 6 ماه آینده افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسند.

وی با اشاره به تاکیدات رییس جمهور در خصوص لزوم تکمیل پروژه‌های حوزه آب و برق تصریح کرد: بعد از تاکیدات رئیس‌جمهور و پویش شکل گرفته در مهرماه امسال تلاش برای تکمیل پروژه‌ها بیشتر شده به طوری که امروز علاوه بر استان سمنان در استان‌های قم، ایلام، آذربایجان غربی، یزد و کرمان نیز افتتاح پروژه داشتیم.

وزیر نیرو از برنامه‌ریزی برای افتتاح 10 سد بزرگ در 6 استان کشور خبر داد و گفت: با افتتاح این سدها 745 میلیون مترمکعب آب تنظیم‌شده به ظرفیت آب تنظیم شده‌ی کشور اضافه خواهد شد.

وی ادامه داد: این طرح‌ها 26 هزار هکتار شبکه آبیاری و زهکشی در چهار استان با جمعیت بالای 1.5 میلیون نفر را تحت‌پوشش خواهند داشت.

اردکانیان از برنامه‌ریزی برای اتصال بیش از یک‌هزار و 100 روستا به شبکه آب سالم خبر داد و افزود: طی 6 ماهه آینده یک‌هزار و 124 روستای دیگر با جمعیتی بیش از 726 هزار نفر به شبکه آب سالم وصل خواهند شد.

قول وزیر در خصوص حق‌آبه کشاورزان ایوان‌کی از پساب تهران

این عضو کابینه با اشاره به حجم بالای عملیات‌های اجرایی این وزارتخانه برای بهره مندی روستاییان از آب سالم خاطرنشان کرد: طی این 6 ماه به طور میانگین روزی 6 روستای کشور به شبکه آب سالم و پایدار کشور متصل خواهند شد.

وی با اشاره به برنامه‌های وزارت نیرو در استان سمنان تصریح کرد: هم اکنون در این استان 111 پروژه بزرگ با سرمایه‌گذاری یک هزار و 600 میلیارد تومانی در بخش‌های آب و برق و فاضلاب در دست اجرا است.

وی از تلاش برای بازگشت حق‌آبه همه کشاورزان خبر داد و اظهار کرد: در خصوص حق‌آبه کشاورزان ایوان‌کی نیز  اطمینان می‌دهیم که این حق را برگردانیم ضمن اینکه حق آبه کشاورزان ایوان‌کی از محل پساب نیز تامین خواهد شد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید