Performancing Metrics

کمک ۵۲.۵ میلیون دلاری بانک جهانی به افغانستان | اتاق خبر
کد خبر: 435676
تاریخ انتشار: 7 آذر 1398 - 12:22
بانک جهانی یک بسته‌ جدید کمک مالی به ارزش ۵۲.۵ میلیون دلار را به‌منظور حمایت از پروژه‌ گاز افغانستان رونمایی کرده است.
 

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، در اعلامیه‌ بانک جهانی آمده است که هدف حمایت از پروژه‌ی گاز، تامین پایدار گاز طبیعی برای دستگاه‌های تولید برق در مناطق شمال افغانستان است.

پروژه‌ گاز افغانستان کمک‌های مالی و فنی را مستقیم در بخش‌های احداث، بهره‌برداری و حفظ و مراقبت خط لوله گاز شبرغان – مزار شریف و تأسیس یک واحد تصفیه‌ گوگرد و دیگر آلوده‌کننده‌های هوا از گاز طبیعی فراهم می‌کند.

همچنان گفته شده است که ایجاد یک چارچوب اداری و حقوقی پایدار و سیستم شفاف مدیریت قراردادها در مطابقت با معیارهای جهانی بخش گاز از دیگر بخش‌هایی است که از سوی «پروژه‌ گاز افغانستان» فراهم می‌شود.

در اعلامیه‌ بانک جهانی به نقل از هنری کرالی، رییس دفتر این بانک در افغانستان آمده است: با سرمایه‌گذاری روی زیربناهای تولید گاز توقع می‌رود این پروژه در آینده‌ نزدیک در میزان تولید و افزایش دسترسی مردم به انرژی برق در افغانستان، که در حال حاضر بسیار کم است بهبود قابل ملاحظه بوجود آورد و همچنان نقشی مطلوب را در کاهش فقر نیز ایفا کند.

در همین حال بانک جهانی گفته است که پروژه‌ گاز افغانستان بخشی از تعهدات درازمدت گروه بانک جهانی به افغانستان و همچنان کشورهای در حال توسعه است تا برای شهروندان این کشورها انرژی مطمئن، ارزان و پایدار فراهم کند.

براساس این اعلامیه، حمایت از روند استحصال و تولید گاز از منابع داخلی و استفاده‌ مطلوب آن در تولید انرژی برق، در درازمدت سبب افزایش دسترسی پایدار مردم افغانستان به شبکه انرژی برق می‌شود.

بانک جهانی اخیرا نیز یک بسته کمک مالی به ارزش ۹۸.۸ میلیون دلار را برای تضمین دو سرمایه‌گذاری خصوصی در بخش انرژی در افغانستان اعلام کرده بود.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید