Performancing Metrics

جزئیات افتتاح راه‌آهن بستان‌آباد - میانه + قیمت بلیت | اتاق خبر
کد خبر: 435727
تاریخ انتشار: 8 آذر 1398 - 20:05
مدیرعامل راه‌آهن خبر داد
مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که با افتتاح خط ریلی بستان آباد - میانه و راه اندازی بخشی از این خط ریلی تا تبریز مسیر هوایی تا تهران نسبت به خط ریلی گذشته پنج ساعت کوتاه تر می‌شود.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، سعید رسولی - معاون وزیر راه و شهرسازی - اظهار کرد: در سفر اخیر رئیس جمهور به آذربایجان شرقی یکی از مهمترین پروژه‌ها خط ریلی میانه - بستان آباد به طور ۱۳۲ کیلومتر بود و این پنجمین پروژه‌ای است که در حوزه توسعه حمل و نقل ریلی و پس از همدان، کرمانشاه، ارومیه و رشت به بهره برداری می‌رسد و شاهد اتصال این منطقه به شبکه سراسری ریلی هستیم.

وی با اشاره به اینکه خط ریلی تبریز  - تهران از مراغه عبور می‌کرد و حدود ۱۲ ساعت و ۳۰ دقیقه سیر آن طول می‌کشید، گفت: با بهره برداری از این پروژه، مسیر بستان آباد تا تهران هشت ساعته طی می‌شود و با اتصال بستان آباد به تبریز که امیدواریم تا سال آینده به بهره‌برداری برسد، در صددیم سفر ریلی از تبریز تا تهران را پنج ساعت کوتاه‌تر کنیم و این یکی از ویژگی‌های این خط ریلی جدید است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: یکی از ویژگی‌های این پروژه این است که بر خلاف دیگر خطوط ریلی به صورت دو خطه احداث شده است و بر اساس سنت حسنه‌ای که از ابتدا داشتیم در همان روز افتتاح ۱۶۰ نفر از خانواده‌های شهدای بستان آباد و شهرهای مجاور را به مشهد مقدس بردیم که این قطارها به صورت ۱۰۰ درصد بازسازی شده توسط صنایع داخلی است.

رسولی گفت: برنامه سیر قطار بستان آباد مشهد به صورت هفته‌ای سه سفر در روزهای شنبه، دوشنبه و پنجشنبه برنامه ریزی شده و بلیت این قطارهای شش تخته ۱۲۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است که مردم می‌توانند از آن استفاده کنند. البته بلیت قطار بستان آباد - مشهد از روز قبل از افتتاح به فروش گذاشته شد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید