Performancing Metrics

برخورد با بیش از ۲۲۰۰ شرکت حمل‌ونقل در سال جاری | اتاق خبر
کد خبر: 435790
تاریخ انتشار: 21 آذر 1398 - 15:14
مدیر کل حقوقی سازمان راهداری خبر داد
مدیر کل دفتر حقوقی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از برخورد با ۲۲۳۱ شرکت حمل و نقل در حوزه جابجایی کالا و مسافر در ۸ ماهه امسال خبر داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، عباسعلی بنی اسدی اظهار کرد: تخلفات صورت گرفته  از سوی شرکت‌های حمل‌ونقل هر ماه و در بازه‌های زمانی مختلف مورد ارزیابی قرار گرفته و با متخلفان برخورد قانونی لازم صورت می‌گیرد.براساس آخرین گزارش رسیده از استان‌های مختلف در آبان ماه امسال بیش از ۳۵۴ پرونده این شرکت‌ها بررسی شده که در این میان ۱۲ شرکت لغو پروانه شدند، ۱۹۰ شرکت حکم جریمه نقدی برایشان صادر شد و به ۴۳ شرکت تذکر کتبی دادیم.

وی ادامه داد: براساس قانون اگر شرکتی برای نخستین بار مرتکب تخلفی شد باید با تذکر کتبی به آن هشدار داد و اگر تخلف آن تا ۴ بار تکرار شد باید در پرونده‌های مختلف با جریمه نقدی آن را مجازات کرد و از چهارمین بار به بعد نیز بسته به ارتکاب تخلف می‌توانیم پروانه او را هم لغو کنیم.

مدیر کل دفتر حقوقی  سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان این که از جمع کل پرونده‌های تشکیل شده، حکم برائت برای ۱۰۹ شرکت، صادر شده است، گفت: از مجموع پرونده‌های تشکیل شده و ۲۱۰ حکم‌ صادر شده مربوط به شرکت‌های حمل و نقل بار، ۸۲ مورد مربوط به شرکت‌های مسافری و ۸۱ مورد از این پرونده‌ها مربوط به تخلفات ایمنی بوده است.

وی گفت: بیشترین تخلفات گزارش شده در این پرونده‌ها مربوط به مدیر فنی و کنترل فنی وسایل نقلیه از نظر ظاهری بوده، دومین رتبه را در میان تخلفات، عدم رعایت ضوابط مربوط به بارنامه از سوی شرکت‌های حمل‌ونقل کالا به خود اختصاص داده است و سومین موردی که بیشترین فراوانی را در میان تخلفات شرکت‌های حمل‌ونقلی دارد اخذ کمیسیون اضافی از رانندگان توسط شرکت‌های حمل‌ونقل است.

بنی اسدی  در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا گزارشی درباره افزایش غیر قانونی کرایه یا دریافت مبلغ اضافی از مردم به شما گزارش شده است یا خیر، گفت: ممکن است تعدادی از پرونده‌ها در این زمینه بوده باشد اما مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد و تعداد این گونه تخلفات بسیار پایین است اما مردم و رانندگان در صورت داشتن شکایت می‌توانند از طریق سازمان راهداری و تلفن گویا و سامانه پیامکی ۱۴۱ اقدام کنند تا با متخلفین برخورد لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید