Performancing Metrics

ضرورت مدیریت مصرف برای ارتقای تاب‌آوری کشور | اتاق خبر
کد خبر: 435930
تاریخ انتشار: 24 آذر 1398 - 19:16
وزیر نیرو مطرح کرد:
وزیر نیرو بر لزوم توجه جدی به موضوع تاب‌آوری جامعه در عرصه‌های مختلف تاکید کرد و گفت: در این زمینه پرداختن به مسئله مدیریت مصرف به عنوان ضرورتی برای ارتقای تاب آوری کشور است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، رضا اردکانیان، وزیر نیرو در جشنواره پژوهش و فناوری صنعت آب و برق کشور گفت: اگر پایبند به روش‌های مصرف صحیح منابع نباشیم طبیعتا هر چه در علم و فناوری بخش تولید پیشرفت کنیم باز هم هیچگاه میزان تولید به پای مصرف نخواهد رسید.

وی تاکید کرد: در این میدان وزارت نیرو به عنوان عرضه کننده دو محصول مهم آب و انرژی که دارای بالاترین سطح تماس با همه آحاد جامعه است، وظیفه و مسئولیت سنگینی را بر عهده دارد.

اردکانیان خواستار ورود پژوهشگران به عرصه مدیریت مصرف شد و افزود: با توجه به اهمیت این موضوع لازم است پژوهشگران در خصوص ایجاد کشوری تاب‌آورتر، ساخت آینده‌ای مطمئن‌تر برای فرزندان این سرزمین و مصرف مناسب منابع به پژوهش بپردازند.

این مقام مسوول مدیریت مصرف را یک ضرورت تام و تمام دانست و افزود: اگر شیوه‌های مصرف مطلوب نباشند و به این مسئله پرداخته نشود مسلما در وضعیت بهینه نخواهیم بود. هر چه در این عرصه کاراتر باشیم مطمئنا آرامش خیال و امنیت خاطر بیشتری خواهیم داشت. در تابستان امسال با اندک تغییراتی در زمینه مدیریت مصرف برق توانسته‌ایم شاهد تاثیرات بزرگی در زمینه صادرات، تولید و صرفه‌جویی در مصرف انرژی باشیم؛ بر همین اساس این روش‌ها توسعه یافته و نهادینه خواهد شد.

وی اضافه کرد: بر همین اساس پیشنهاد می‌کنم تمامی پژوهشگران و همکاران وزارت نیرو، دانشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها و سایر دستگاه‌های همکار همانند وزارتخانه‌های صمت و نفت که در حوزه‌های مشترک مشغول تحقیق و پژوهش هستند به این موضوع توجه جدی داشته باشند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید