Performancing Metrics

شاخص بورس از رقم ۳۵۰ هزار واحد گذشت | اتاق خبر
کد خبر: 436064
تاریخ انتشار: 27 آذر 1398 - 21:01
آخرین روز معاملات در بازار بورس در هفته جاری درحالی به پایان رسید که روند رو به رشد در آن ادامه داشت و شاهد آن بودیم که شاخص کل در پایان معاملات امروز روی رقم ۳۵۰ هزار و ۲۳۲ واحد ایستاد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا،  شاخص کل در بورس تهران امروز (چهارشنبه) با ۳۴۵۲  واحد رشد به رقم ۳۵۰ هزار و ۳۲۲ واحد رسید. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز با ۶۶۳ واحد رشد و رقم ۱۱۰ هزار و ۹۰۷ واحد را ثبت کرد که نسبت به روز گذشته کمی کاهش داشت.

امروز ۵۷۰ هزار معامله به ارزش ۲۵۸۱ معامله انجام شد درحالی که معامله‌گران در روز گذشته تعداد بیشتری معامله انجام داده بودند.

نمادهایی که امروز نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر را در بازار داشتند، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید، معدنی و صنعتی چادرملو و بانک پاسارگاد بودند.

 بانک‌های تجارت، ملت و اقتصاد نوین، سایپا، ایران ترانسفو، س. صنایع شیمیایی ایران، فولاد مبارکه اصفهان نمادهای پربیننده امروز بورس بودند.

رشد نامحسوس فرابورس

فرابورس امروز با رشد نامحسوسی مواجه بود و شاخص کل این بازار به سه واحد رشد، عدد ۴۵۳۱ واحد را ثبت کرد.

 معامله‌گران امروز در فرابورس ۳۸۱ هزار معامله انجام دادند که ارزش آن به ۱۳۹۸ میلیارد تومان رسید که در مقایسه با روز گذشته کاهش داشت.

امروز در فرابورس، صنایع ماشین‌های اداری ایران، فولاد هرمزگان جنوب و نفت پاسارگاد نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت در فرابورس را داشتند و در آن سوی ماجرا بیمه کوثر، توسعه مولد نیروگاهی جهرم، پتروشیمی مارون و سهامی ذوب آهن اصفهان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را در بازار داشتند.

سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه صنایع کاغذ پارس، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، گروه کارخانجات صنعتی تبرک، داروسازی آوه سینا و  سرمایه گذاری توسعه گوهران امید نمادهای پربیننده فرابورس بودند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید