Performancing Metrics

تعریض جاده‌های برخی استان‌های سیل زده در اولویت است | اتاق خبر
کد خبر: 436104
تاریخ انتشار: 28 آذر 1398 - 22:28
مدیر دفتر توسعه ایمنی راه و حریم سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای:
مدیر دفتر توسعه ایمنی راه و حریم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: برای بهبود وضعیت راه های استان های آسیب دیده، مجموعه وزارت راه در جاده ها حضور داشته و به صورت شبانه روزی برای رفع مشکلات پیش آمده تلاش می کنند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مجید صباغ زاده بعد از ظهر امروز، 28 آذر در مراسم گرامیداشت هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری استان البرز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تا دو الی سه ماه بعد از وقوع سیل نیز تمامی عوامل نگهداری از راه های کشور از جمله راهداری بسیج شدند تا وضعیت تردد در راه های لرستان را به وضعیت قابل قبولی برسانند، افزود: در این مورد سعی می کنیم تا پایان‌ امسال تمامی نواقصی را که برای ما حیاتی است از جمله نواقص پل هایی که متصل کننده مسیرهای روستایی و شهری است، رفع شود.

مدیر دفتر توسعه ایمنی راه و حریم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به اینکه تعریض راه های برخی استان های سیل زده در اولویت قرار داده شده است، بیان کرد: تعریض و ساماندهی جاده های برخی استان ها مثل لرستان، گلستان، خوزستان، کرمانشاه و بوشهر که به دلیل سیل و یا زلزله دچار بحران هایی شده در اولویت قرار داشته و اجرایی می شود.

این مسئول اضافه کرد در خصوص رسیدگی به وضعیت راه هایی که به دلیل بلایای طبیعی از جمله سیل و زلزله آسیب می بینند نیاز به همکاری تمامی نهادها و سازمان هایی است که می توانند در این باره کمک کنند.

صباغ زاده در پاسخ به اینکه آیا در بحث بودجه ای برای انجام‌ عملیات در راه های آسیب دیده مشکلاتی ندارید؟ گفت: در بحث ترمیم‌ آسیب های ناشی از سیل به جاده ها تیم اقتصادی دولت برنامه ریزی های خوبی داشته است و می توانیم بگوییم وضعیت خوبی از نظر بودجه ای در این مورد داریم.

وی با بیان اکنون و بعد از گذشت چندماه از سیل فرودین سال جاری وضعیت در راه های استان گلستان عادی است، افزود: در استان های خوزستان، بوشهر و سیستان و بلوچستان نیز به وضعیت عادی در راه ها رسیدیم اما مجدد چند روز قبل شاهد وقوع سیل در این استان ها بوده ایم و کارهای ترمیمی در راه ها همچنان ادامه می یابد.

وی با اشاره به برنامه سالانه وزارت و راه شهرسازی برای ایمن سازی راه ها اظهار کرد: وزارت راه شهرسازی برنامه ای سالانه برای ایمن سازی راه ها و نگهداری وضع موجود آنها دارد که بر اساس آن پروژه هایی مثل احیای خط کشی، شناسایی و اصلاح نقاط خطرساز، رسیدگی نقاط پرترافیک و... را اجرایی می کند.

مدیر دفتر توسعه ایمنی راه و حریم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در ادامه با اشاره به انجام عملیات ارتقای حفاظ های میانی در محورهای استان های مختلف ادامه داد: این پروژه ها  بویژه در حوزه آزادراهی تهران- کرج، کرج- قزوین، قزوین- زنجان و یا زنجان- ازدو سال پیش در حال انجام است.

وی گفت: امیدواریم تا سال آینده این اقدامات تکمیل شود، چرا که حفاظ های جدید استاندارد بالاتری نسبت به موارد قبلی دارد.

وی با بیان اینکه برای بحث اصلاح نقاط پرتصادف راه های کشور نیز برنامه ریزی کرده ایم، گفت: اولویت ها در این حوزه شناسایی شده و بعد از بازرسی و استفاده از نظر مشاوران ذی صلاح، عملیات اصلاح نقاط پرترافیک در استان های مختلف اجرایی می شود.

گودرز محمودی، پنج شنبه، 28 آذر در مراسم گرامیداشت هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری استان البرز اظهار کرد: اگر به دنبال توسعه و رونق تولید هستیم در گام نخست  باید زیرساخت های حمل و نقل کشور را ارتقا دهیم.

وی با اشاره به اینکه  طرح مانور زمستانی در راه های استان از آبان ماه آغاز شده است، گفت: راهداران بدون در نظر گرفتن آسایش و آرامش خود و برای تامین ایمنی راه ها تلاش می کنند تا مردم سفر راحتی در جاده های کشور داشته باشند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز در ادامه گفت: محورهای استانی البرز، در بیشتر ایام سال در جایگاه اول ترددهای جاده ای کشور قرار دارند و از کل راه های البرز ۲۷۶ کیلومتر آن جزو راه های شریانی و ۱۱۴ کیلومتر آن جزو راه های ترانزیتی است.

وی افزود: وجود چندین شهرک و واحدهای صنعتی، وجود ظرفیت های کشاورزی و صنعتی و از طرفی وجود فرودگاه بین المللی پیام، مواردی است که وضعیت حمل و نقل کالا در البرز را خاص کرده است.

محمودی با اشاره به شرایط اقلیمی و جمعیتی این استان گفت:  اب و هوای خوش و مهاجر پذیر بودن باعث شده در بیشتر ایام سال به ویژه در زمان تعطیلات حجم انبوهی از مسافران از این استان جابه‌جا شوند.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۲۷ شرکت و موسسه حمل و نقل مسافر در  البرز فعال است، بیان کرد: در این استان همچنین ۸۸شرکت و موسسه حمل و نقل کالا و ۹شرکت حمل و نقل بین المللی در البرز وجود دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز در ادامه با اشاره به اینکه طی ۸ ماهه نخست سال جاری بیش از ۶.۵ میلیون تن کالا از طریق راه های استان البرز جابه‌جا شده است، گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۱۴درصدی مواجه بوده است.

وی با بیان اینکه میزان جابه‌جایی مسافران از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه نیز بالغ بر یک میلیون و ۳۰۰ هزار مسافر بوده است، افزود: این آمار نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ رشد ۱۹درصدی داشته است.

محمودی عنوان کرد: در راستای حمایت از رانندگان بخش حمل و نقل عمومی نیز از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه ۹۸ در بالغ بر ۱۸ هزار و ۲۰۰ حلقه لاستیک توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه در راستای ارتقای سطح خدمات در ۸ ماهه نخست سال جاری، علاوه بر نظارت و بازدیدهای مستمر، در جلسات کمیسیون ماده ۱۱ و ۱۲ به ۶۹ مورد از تخلفات شرکت ها رسیده شده است، گفت: به ۶۱ مورد از تخلفات رانندگان‌ نیز رسیدگی و اعمال قانون شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز توضیح داد:  وجود ۹ مجتمع خدماتی - رفاهی، ۸ پاسگاه پلیس راه، سه مرکز معاینه فنی مکانیزه خودروهای سنگین، یک پایانه مسافربری و همچنین پایانه حمل کالای سیمان آبیک از دیگر تاسیسات حمل و نقل استان البرز است.

وی اضافه کرد: استفاده از تجهیزات حمل و نقل هوشمند برای مدیریت تردد در محورها با بهره برداری از تجهیزاتی مانند ۴۴دستگاه ترددشمار، ۳۲دوربین نظارت تصویری، ۲۱سامانه ثبت تخلفات هوشمند و ۶ دستگاه تابلوی vms در استان در حال انجام است.

محمودی توضیح داد: به روز رسانی سامانه ۱۴۱ با ظرفیت پاسخگویی ۲۴۰ تماس همزمان و همچنین نصب و راه‌اندازی  ۱۲۷دستگاه ردیاب بر روی خودروهای راهداری از دیگر اقدامات انجام شده بوده است.

به گفته محمودی در ۸ ماهه نخست جاری اقدامات مهمی از جمله تعریض لاین جنوبی آزادراه تهران- کرج در محدوده گرمدره به طول ۱.۵ کیلومتر انجام شده است؛، پروژه تعریض آزادراه در مقاطع لاین شمالی گرمدره نیز در حال انجام است که تاکنون پیشرفت ۷۵درصدی داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده استان البرز با اشاره به اینکه ارتقای حفاظ ایمنی و نصب نیوجرسی در میانه راه ها و نواحی پل ها و نقاط پرتگاهی به طول ۲۵کیلومتر  در کل محورهای استانی البرز دنبال شده است، گفت: در خصوص این موارد نصب و ترمیم گاردیل به طول ۲۸۰متر، انجام خط کشی در ۳۵۰ کیلومتر از راه های البرز  و نصب 4123 تابلو و علائم را از ابتدای سال ۹۸ تا پایان آبان ماه امسال داشته‌ایم.

وی بیان کرد: تنقیه و لایروبی ۷۵۱ پل و آبروی استان، احداث و نگهداری روشنایی در سطح آزادراه و محور کرج- چالوس و یا حفظ حریم و رفع ۶۱۰ مورد تصرف غیرمجاز از دیگر اقدامات انجام شده در ۸ ماهه نخست سال جاری بوده است.

محمودی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه  دیوار چینی ۷ نقطه در محور کرج- چالوس انجام شده  افزود: به علاوه  پایدارسازی ۷۰۰متر تونل امیرکبیر  و ۲ نقطه از محور کرج- چالوس نیز اجرایی شده است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید