Performancing Metrics

ریزش شدید بورس‌های منطقه | اتاق خبر
کد خبر: 436881
تاریخ انتشار: 16 دی 1398 - 14:53
بورس‌های عربی تحت تاثیر وقایع اخیر کماکان ریزشی هستند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بورس های عربی به دنبال تشدید تنش ها در خاورمیانه با ریزش‌های سنگینی بسته شدند.

پارلمان عراق دیروز در مصوبه‌ای مهم رای به اخراج نظامیان آمریکایی از این کشور و بستن حریم هوایی این کشور به روی هواپیماهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا شد. حتی برخی از گروه های عراقی از دولت این کشور خواسته‌اند سفارت امریکا در بغداد را نیز تعطیل کند.

در طرف دیگر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفته است که آمریکا تنها در صورت دریافت هزینه ساخت پایگاه های خود از عراق عقب خواهد نشست و در صورت اصرار بغداد به اخراج نظامیان آمریکایی، این کشور با تحریم هایی مواجه خواهد شد که قبلا سابقه نداشته است.

وراش باندری، مدیر سبد دارایی در موسسه " مال کپیتال" گفت: سقوط شاخص ها اتفاق غیرمنتظره ای نبود. این کشورها درست وسط تنش ها قرار گرفته اند.

در معاملات بورس های عربی، شاخص بورس ریاض عربستان ۲.۱ درصد سقوط کرد. در مصر سقوط از این هم شدیدتر بود و با سقوط ۴.۴ درصدی شاخص بورس قاهره، این شاخص در پایین‌ترین سطح خود از ماه سپتامبر ایستاد. در کویت نیز شاخص بورس این کشور ۴.۱ درصد سقوط کرد که در این بین سقوط ۵.۱ درصدی نماد بانک ملی کویت از همه مشخص تر بود. در امارات نیز شاخص بورس ابوظبی ۱.۴ درصد و شاخص بورس دوبی ۳.۱ درصد سقوط کردند.

محمد زیدان، استراتژیست بازار در موسسه " تینک مارکت" گفت: واضح است که ترس از گسترش تنش‌ها به بورس ها کشیده شده است. فکر می کنم که روند ریزش شاخص ها در روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت.

در قطر شاخص بورس دوحه کار خود را با ریزش ۲.۱ درصدی خاتمه داد. در بحرین نیز شاخص بورس منامه ۲.۳ درصد ریزش کرد.

در ترکیه نیز روند معاملات کاملا تحت تاثیر وقایع اخیر قرار گرفت و شاخص بورس استانبول ۱.۹۴ درصد نسبت به سطح روز گذشته خود پایین‌تر رفت.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید