Performancing Metrics

تحلیل نایب رییس اتاق بازرگانی از وضعیت بورس | اتاق خبر
کد خبر: 436954
تاریخ انتشار: 18 دی 1398 - 09:23
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران معتقد است با وجود آنکه احتمال شکل‌گیری تلاطم‌هایی در بازار بورس وجود دارد اما با توجه به روانی بودن این تغییرات و بر هم نخوردن ساختار بازار، نگرانی برای طولانی‌مدت بودن این تلاطم‌ها وجود ندارد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، حسین سلاح‌ورزی اظهار کرد: دو عاملی که می‌تواند بر عملکرد بازار بورس تاثیر بلندمدت بگذارد، بروز محدودیت‌های ساختاری جدی در نظام اقتصادی و مختل شدن عملکردن زیرساخت‌های پرداخت است.

وی ادامه داد:‌ هرچند به شهادت رساندن سردار سرافراز قاسم سلیمانی می‌تواند ریسک‌های تصمیم‌گیری را با تغییر و تحول روبه‌رو کند اما با توجه به اینکه دو عامل اثرگذار بر عملکرد بازار بورس تغییری نکرده، نگرانی در زمینه تعطیلی بازار وجود ندارد.

به گفته نایب رییس اتاق بازرگانی ایران، گرچه مسائل روزهای گذشته می‌تواند بر عملکرد کوتاه‌مدت بازار بورس اثر منفی بگذارد اما بخشی طبیعی از فرایند این بازار است.

سلاح‌ورزی با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد جنگ روانی علیه ایران است، تصریح کرد: در چنین شرایطی حمایت از بازار سرمایه و حفظ فعالیت آن به شکل منطقی و اصولی اهمیت فراوانی دارد. همه بورس‌های جهان تحت تاثیر اخبار سیاسی با تحول و تلاطم مواجه می‌شوند، اما ساختار این بازار چنین ریسک‌هایی را همواره پشت سر گذاشته و اثری بلندمدت در این زمینه بروز نیافته است.

به گفته وی، در شرایط فعلی خبررسانی دقیق و شفاف به فعالان بازار سرمایه، آموزش آنها و عمق بخشیدن به بازار بهترین راهکارهایی است که می‌تواند از سوی دولت و نهادهای تصمیم‌گیر به مرحله اجرا برسد.

بورس تهران پس از رکوردشکنی‌های پی در پی در هفته گذشته، هفته جاری را با روند کاهشی شاخص آغاز کرد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید