Performancing Metrics

آمریکا هیچ تلفاتی در حمله ایران نداشت! | اتاق خبر
کد خبر: 436986
تاریخ انتشار: 18 دی 1398 - 23:43
ترامپ:
رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به اینکه تحریمهای جدیدی علیه ایران وضع خواهد کرد مدعی شد: در حملات موشکی ایران نیروهای آمریکایی و عراقی کشته نشده است!

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هم اکنون سخنان خود درباره انتقام موشکی ایران از تروریست‌های اشغالگر این کشور در عراق را آغاز کرد.

وی مدعی شد: آمریکا هیچ تلفاتی در حمله ایران نداشت! برای هر رویدادی آماده‌ایم.

رئیس جمهوری آمریکا در این خصوص گفت: اجازه نمی‌دهیم که ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.

ترامپ مدعی شد: هیچ آمریکائی در حملات ایران آسیب ندید. همه سربازانمان در امنیت هستند. آسیب کمی به پایگاه نظامی ما وارد شده است. هیچیک از نیروهای آمریکایی و عراقی جان خود را در حمله ایران از دست ندادند.

وی افزود: به نظر می‌رسد که ایران دست نگه داشته است؛ این خوب است. به دلیل سیستم هشداری که داریم اینگونه شده است.

وی مدعی شد: ایران پشتیبان تروریسم است؛ به دستور من سلیمانی را از میان برداشتیم. سلیمانی مسئول حمایت از تروریست‌هایی مثل حزب‌الله بود؛ هزاران نفر از نیروهای ما را مجروح کردند. او حملات اخیر علیه پرسنل ما در عراق را هم هدایت کرد.

وی افزود: سلیمانی در حال برنامه‌ریزی برای حمله به ما بود که ما او را از میان برداشتیم. او باید مدت‌ها پیش از میان برداشته می‌شد.

ترامپ مدعی شد: در حال بررسی گزینه‌هایمان برای واکنش به ایران هستیم.

وی گفت: تحریم‌هایی را علیه ایران اعمال می‌کنیم؛ تا زمانیکه ایران از این اقدامات خود دست بردارد. ما در توافق برجام به ایران پول فرستادیم؛ آنها شعار مرگ بر آمریکا سر دادند. آنها از طریق پولی که از برجام به دست آوردند در منطقه آشوب درست می‌کردند.

ترامپ افزود: موشک‌های دیشب را هم ایران از پول همان دولت قبل (اوباما) تأمین کرده بود.

وی گفت: برجام نقص‌های زیادی دارد؛ این توافق در زمان کوتاهی منقضی می‌شود و دست ایران را در این راه باز می‌گذارد.

ترامپ گفت: کشورهای بازمانده در برجام باید از این توافق دست بردارند تا بتوانیم با هم دنیا را امن‌تر کرده و ایران را شکوفا کنیم.

وی افزود: دنیای متمدن باید یک پیام متحدانه به ایران بفرستد مبنی بر اینکه ما کارهای شما را تحمل نمی‌کنیم.

ترامپ گفت: از ناتو می‌خواهم تا در مسائل خاورمیانه دخالت بیشتری کند.

وی افزود: نیازی به نفت خاورمیانه نداریم. ارتش آمریکا در زمان من با ۲.۳ تریلیون دلار هزینه تجدید قوا کرده و قدرتمند شده است.

وی یادآور شد: موشک‌های ما سریع، فراصوتی و کُشنده هستند؛ البته به این معنی نیست که از آنها استفاده کنیم؛ نمی‌خواهیم از آنها استفاده کنیم.

ترامپ افزود: ۳ ماه پیش رهبر وحشی داعش که هیولا بود را از سر راه برداشتیم؛ ده‌ها هزار مبارز داعش کشته و یا حبس شدند.

وی یادآور شد: نابودی داعش برای ایران هم خوب است. خطاب به مردم و رهبران ایران می‌گویم: می‌خواهیم آینده خوبی داشته باشیم؛ ما برای صلح آماده‌ایم. ما حاضریم با ایران کار کنیم.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید