Performancing Metrics

رشد تقاضای نفت هند از چین جلو خواهد زد | اتاق خبر
کد خبر: 437054
تاریخ انتشار: 20 دی 1398 - 18:31
تا اواسط دهه ۲۰۲۰؛
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش روز جمعه خود اعلام کرد با افزایش سرمایه‌گذاری در پالایشگاه‌ها، رشد تقاضای نفت هند تا اواسط دهه ۲۰۲۰ از چین پیشی خواهد گرفت.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش روز جمعه خود اعلام کرد رشد تقاضای نفت هند تا اواسط دهه ۲۰۲۰ از چین پیشی خواهد گرفت و این کشور را بیشتر در معرض ریسک اختلال عرضه نفت از خاور میانه قرار می‌دهد. در این گزارش عامل اصلی این رشد، افزایش سرمایه‌گذاری‌های هند در بخش پالایشگاهی اعلام شده است.

انتظار می‌رود تقاضای نفت هند از ۴.۴ میلیون بشکه در روز در ۲۰۱۷ به ۶ میلیون بشکه در روز در ۲۰۲۴ افزایش پیدا کند، اما تولید داخلی آن تنها اندکی رشد خواهد کرد. به این ترتیب هند بیشتر از قبل به واردات نفت خام وابسته خواهد شد و بیشتر از همیشه در معرض ریسک اختلالات عرضه نفت خام از خاورمیانه قرار خواهد گرفت.

فاتح بیرول، مدیر اجرایی ارشد آژانس بین‌المللی انرژی، می‌گوید: ما پیش‌بینی می‌کنیم که بخش پالایشگاهی هند عامل کلیدی رشد تقاضای نفت این کشور باشد.

طبق پیش‌بینی آژانس، رشد تقاضای نفت چین تا پایان دهه ۲۰۲۰ تنها اندکی پایین‌تر از رشد تقاضای نفت هند خواهد بود، اما از آن تاریخ به بعد این فاصله هر روز بیشتر خواهد شد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید