Performancing Metrics

جهش ۲ درصدی سهام چین ونوسان سهام آسیا | اتاق خبر
کد خبر: 438604
تاریخ انتشار: 28 بهمن 1398 - 17:56
تحت تاثیرات ویروس کرونا در بازار جهانی صورت گرفت؛
سرمایه‌گذاران همچنان در حال ارزیابی تأثیرات اقتصادی احتمال ویروس کرونا هستند؛ در عین حال سهام چین ۲ درصد جهش کرد و سهام آسیایی دچار نوسان شد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، روز دوشنبه، سرمایه‌گذاران همچنان در حال ارزیابی تأثیرات اقتصادی احتمال ویروس کرونا هستند، سهام چین ۲ درصد جهش کرد و سهام آسیایی دچار نوسان شد. ویروس کرونا تا کنون بیش از ۷۰ هزار نفر را مبتلا کرده و بیش از ۱۷۰۰ نفر را کشته است.

نیکی ژاپن ۰.۶۹ درصد پایین آمد. دفتر کابینه ژاپن اعلام کرد اقتصاد ژاپن در سه ماهه منتهی به دسامبر ۶.۳ درصد آب رفته است. این در حالی بود که اقتصاددانان افتی ۳.۷ درصدی پیش‌بینی کرده بودند.

اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کنند که بانک مرکزی چین اقدامات حمایتی خود را برای مقابله با ریسک‌های تهدید کننده اقتصاد این کشور افزایش دهد. در بازار چین، شاخص کامپوزیت شانگهای ۲.۰۱ درصد جهش کرد، کامپوزیت شن‌زن هم ۲.۲۴ درصد به ارزش خود افزود و هانگ‌سانگ در هنگ‌کنگ ۰.۷۰ درصد بالا آمد.

ای‌اس‌اکس استرالیا با افت اندک ۰.۰۷ درصدی روبرو شد و کاسپی کره‌جنوبی به رشد اندک ۰.۰۲ درصدی دست یافت.

در بازار ارز، شاخص دلار آمریکا در برابر ارزهای مهم جهان با اندکی افت به ۹۹.۱۱۴ واحد رسید. نرخ برابری دلار با ین ژاپن هم با تغییری جزئی به ۱۰۹.۸۱ واحد رسید.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید