Performancing Metrics

توقف معاملات سهام کره‌جنوبی به علت سقوط سنگین | اتاق خبر
کد خبر: 439905
تاریخ انتشار: 29 اسفند 1398 - 15:34
در بازارهای جهانی رخ داد؛
نگرانی از تاثیرات اقتصادی شیوع ویروس کرونا همچنان بازارهای جهانی را تحت فشار قرار داده است و سهام آسیایی رشد اولیه خود را از دست داده تا با سقوطی سهمگین مواجه شوند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، روز پنجشنبه، نگرانی از تأثیرات اقتصادی شیوع ویروس کرونا همچنان بازارهای جهانی را تحت فشار قرار داده است و سهام آسیایی رشد اولیه خود را از دست دادند تا با سقوطی سنگین روبرو شوند.

اکثر شاخص‌های مهم آسیا اقیانوسیه شیرجه عمیقی به منطقه منفی زدند که در این میان، شاخص کوسپی کره‌جنوبی بیش از همه ضرر کرد و ۸.۳۸ درصد از ارزش خود را از دست داد.

معاملات امروز سهام کره‌جنوبی پس از سقوط ۸ درصدی آن به مدت ۲۰ دقیقه متوقف شد.

نیکی ژاپن ۱.۰۴ درصد سقوط کرد و معاملات سهام اندونزی پس از سقوط ۵ درصدی شاخص کامپوزیت جاکارتا متوقف شد. سهام فیلیپین ۱۲.۴۲ درصد سقوط کرد.

در بازار چین، کامپوزیت شانگهای ۰.۹۴ درصد افت کرد و هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ سقوط بیش از ۴ درصدی خود را در پایان به ۱.۹۷ درصد کاهش داد.

ای‌اس‌اکس استرالیا هم با سقوط سنگین ۳.۴۴ درصدی روبرو شد. گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن ۵.۳۷ درصد سقوط کرد.

در بازار ارز، نگرانی‌های سرمایه‌گذاران از شیوع ویروس کرونا دلار را تقویت کرد. نرخ برابری دلار با ین ژاپن تا ۱۰۸.۸۸ واحد تقویت شد که ۰.۷۶ درصد از دیروز بهتر است. نرخ برابری دلار با یوآن چین هم ۰.۴۱ درصد تقویت شد و به ۷.۰۷۴۹ واحد رسید.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید