Performancing Metrics

بیش از ۲۰۰ قطعه با ارزبری ۲ میلیارد یورویی داخلی سازی شد | اتاق خبر
کد خبر: 439954
تاریخ انتشار: 1 فروردین 1399 - 19:37
وزیر صنعت اعلام کرد:
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در برنامه نهضت ساخت داخل با داخلی سازی بیش از ۲۰۰ قطعه و تجهیزات وارداتی، زمینه کاهش ارزبری بیش از ۲ میلیارد یورو برای کشورمان فرآهم آمد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در آستانه فرا رسیدن نوروز پیامی صادر کرد. در این پیام آمده است:

آیینه روزگار لبخند خداست، آرامش سبزه زار لبخند خداست، از عطر نگاه باغ ها دانستم، نام دگر بهار لبخند خداست.

در آستانه حلول سال نو، تجدید زندگی طبیعت را که یادآور عظمت بی انتهای پروردگار متعال و تداعی کننده حال بهتر در همه موجودات عالم هستی است به ملت شریف ایران و تمامی همکاران عزیز تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

خدای سبحان را شاکریم که در سایه الطاف و عنایت خاصه او، علیرغم وجود برخی فراز و نشیب‌ها، مجموعه بزرگ وزارت صنعت، معدن و تجارت، توانست همگام با سایر خدمتگزاران صادق این مرز و بوم، گام‌هایی استوار در جهت خشنودی ملت و سربلندی میهن عزیزمان بردارد.

در سالی که گذشت و عنوانش از سوی مقام معظم رهبری(دامت برکاته) مزین به نام "رونق تولید" بود، مجموعه وزارت صمت، گام های موثری را در چارچوب ۷ محور و ۳۴ زیر برنامه اساسی شامل، توسعه تولید و تعمیق ساخت داخل، توسعه صادرات غیر نفتی، توسعه معادن و صنایع معدنی، توسعه فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان با تغییر رویکرد از مونتاژکاری به نوآوری، مدیریت بازار و ساماندهی لجستیک تجاری، بهبود فضای کسب و کار مرتبط با بخش صمت و تامین منابع مالی و توسعه سرمایه گذاری، برداشت. خوشبختانه بخش عظیمی از برنامه های در دست اقدام، عملیاتی شده و نتایج بسیار ارزشمندی برای آینده صنعت، معدن و تجارت کشور به بار آورده است.

مایه افتخار است که فقط در برنامه نهضت ساخت داخل با داخلی سازی بیش از ۲۰۰ قطعه و تجهیزات وارداتی، زمینه کاهش ارزبری بیش از ۲ میلیارد یورو برای کشورمان فرآهم آمد و نویدی امید بخش بود در ضرورت تکیه بر توان داخل و قطع وابستگی ها که قطع یقین در سال پیش روی نیز با تمام توان تداوم خواهد داشت.

در سال ۹۸ شاهد اتفاقات گاها ناخوشآیند از جمله وقوع زلزله، سیل و شیوع بیماری کرونا در اقصی نقاط کشور بودیم که در پس همه ناملایمات موجود، باز هم جلوه هایی از ایثار و فداکاری در کشورمان رقم خورد که بخش تولید و تجارت نیز در چارچوب مسئولیت های اجتماعی خود و در کنار مردم سربلند ایران برای زدودن آثار و آلام و همچنین تامین مایحتاج ضروری مردم، عملا سهمی بسزا و قابل اعتنا داشته است که جا دارد به صورت ویژه از این عزیزان تقدیر و تشکر کنم.

تولید و تامین حداکثری کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مردم از ابتدای سال ۹۸، یک اولویت اصلی در چارچوب اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده و خوشبختانه در شرایط خاص این روزهای کشور نیز برخلاف بسیاری از کشورهای به اصطلاح توسعه یافته در تامین ارزاق عمومی مردم کاملا موفق عمل کرده است. البته فراموش نشود که فرهنگ والای مردم کشورمان و همراهی بی نظیر ایشان، اصلی ترین عامل در حصول این نتایج ارزشمند بوده و صمیمانه از آحاد مردم تقدیر و تشکر می‌کنم.

مبارزه با بیماری منحوس کرونا ادامه دارد و در ابتدای سال جدید به ملت شریف ایران قول می دهیم، روند افزایشی تولیدات اقلام بهداشتی تداوم خواهد یافت و در مواردی که نیز کمبود تولید وجود دارد، حتما از محل واردات، اقلام مورد نیاز را تامین خواهیم کرد؛ کما اینکه این هفته بیش از ۱۱ میلیون ماسک با تقبل هزینه کامل آن سوی شرکت های بزرگ صنایع معدنی کشور وارد کشور شده است و در صورت لزوم حتما ادامه می یابد.

در پایان، پیشاپیش فرا رسیدن سال نو شمسی را خدمت ملت شریف ایران تبریک عرض می کنم و با آرزوی سلامتی برای هموطنان عزیزم، امیدوارم در کنار یکدیگر بتوانیم بیش از این برای پیشرفت و آبادانی کشور عزیزمان گام برداریم؛انشاءالله".

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید