Performancing Metrics

تهیه برنامه عملیاتی متناسب با الزامات جهش تولید | اتاق خبر
کد خبر: 440060
تاریخ انتشار: 3 فروردین 1399 - 21:57
از سوی وزیر صمت ابلاغ شد:
وزیر صمت با صدور دستوری ویژه، به همه بخش‌های وزارتخانه مأموریت داد تا در سریع‌ترین زمان، برنامه‌های طراحی شده خود را با الزامات جهش تولید تطبیق دهند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، رضا رحمانی، در راستای نامگذاری سال ۹۹ از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «جهش تولید» به همه بخش‌های وزارت صمت دستور داد تا ضمن دریافت دیدگاه‌ها و پیشنهادهای نخبگان و صاحب نظران علمی و اقتصادی کشور و به ویژه تشکل‌های بخش خصوصی و با همکاری معاونت طرح و برنامه، ضمن آسیب شناسی دقیق نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و تهدیدات و تجربیات سال ۹۸ یعنی سال «رونق تولید»، طرح‌ها و برنامه‌های خود را با تکیه بر مبانی علمی و شاخص‌های تعریف شده در «اقتصاد مقاومتی» با الزامات «جهش تولید» تطبیق دهند.

وی با اشاره به ارزیابی میزان پیشرفت شعار سال ۹۸ یعنی رونق تولید از سوی رهبری انقلاب، تأکید کرد: همانگونه که ایشان تصریح فرموند، خوشبختانه برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام شده منجر به بازگشت برخی از کارخانه‌های راکد یا تعطیل، افزایش ظرفیت تولید بعضی از واحدها، به میدان آمدن شرکت‌های دانش‌بنیان و برداشتن گام‌های جدی در پژوهش و تحقیق به‌عنوان سرچشمه تولید، شد.
 
رحمانی با اشاره به تذکر رهبری در خصوص ضرورت محسوس‌تر شدن اثر عینی راه افتادن تولید، اضافه کرد: این مهم نیازمند واقعیت گرایی برنامه‌ها، بازبینی دقیق، دوری از هر گونه شعارزدگی و نگاه علمی مبتنی بر توانمندی‌های داخلی است.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بنا بر دستور رهبری باید با کار ده برابری، تولید به جایی برسد که در زندگی مردم اثر بگذارد، لذا با توجه به ارکان اقتصاد مقاومتی باید همه ظرفیت‌های دولتی و مردمی، حمایت از تولید ملی، مدیریت منابع ارزی و مدیریت مصرف در این خصوص مورد توجه جدی قرار گرفته و فعال شوند. از همه نخبگان و فعالان بخش خصوصی، تشکل‌های صنعتی و معدنی کشور و همچنین از همه صاحبنظران این حوزه دعوت می‌کنیم، پیشنهادهای مؤثر خود را به وزارت صمت ارائه نمایند تا در سال ۹۹ شاهد تحقق کامل اهداف شعار سال یعنی «جهش تولید» باشیم.
 
انتهای پیام/
نظرات
ADS
ADS
پربازدید