Performancing Metrics

سقوط سنگین بازارهای وال‌استریت | اتاق خبر
کد خبر: 440331
تاریخ انتشار: 9 فروردین 1399 - 15:41
در وال استریت؛
حال و هوای بازارهای مالی امریکا همچنان بهم ریخته است و بازارهای وال استریت با یک سقوط سنگین روبرو شدند تا بخشی از سود بزرگ ۳ روز قبل خود را از دست داده و هفته پرنوسان خود را به پایان ببرند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، در پایان معاملات روز جمعه به وقت آمریکا (بامداد شنبه به وقت تهران) بازارهای وال استریت با یک سقوط سنگین روبرو شدند تا بخشی از سود بزرگ ۳ روز قبل خود را از دست داده و هفته پرنوسان خود را به پایان ببرند.

پس از اینکه گزارشات نشان داد آمریکا به کشوری با بیشترین تعداد مبتلایان تأیید شده به ویروس کرونا تبدیل شده است، حال‌وهوای بازارهای مالی این کشور به هم ریخت.

میانگین صنعتی داوجونز ۹۱۵.۳۹ واحد یا ۴.۱ درصد سقوط کرد و به ۲۱۶۳۶.۷۸ واحد بازگشت. اس‌اندپی ۵۰۰ هم با یک سقوط سنگین ۳.۴ درصدی به ۲۵۴۱.۴۷ واحد بازگشت، در حالی که کامپوزیت نزدک با ۳.۷ درصد سقوط در ۷۵۰۲.۳۸ واحد بسته شد.

بوئینگ با سقوط سنگین ۱۰.۳ درصدی پیشتاز سقوط سهام در آمریکا بود. سهام شرکت‌های شورون و دیزنی هر کدام ۸ درصد سقوط کردند. سهام بوئینگ پس از آن سقوط که استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت که این هواپیماساز به دنبال به دست آوردن تزریق پول دولت و خرید سهام شرکت توسط خزانه‌داری نیست.

با این همه این هفته با تمام نوسان‌هایش هفته خوبی برای سهام آمریکا بود. داوجونز ۱۲.۸ درصد در این هفته رشد کرد تا بهترین هفته خود از ۱۹۳۸ تا کنون را به ثبت برساند. اس‌اندپی با رشد ۱۰.۳ درصدی بهترین هفته خود از مارس ۲۰۰۹ را ثبت کرد. کامپوزیت نزدک هم بهترین هفته خود در ۱۱ سال اخیر را ثبت کرد و ۹.۱ درصد بالا آمد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید