Performancing Metrics

بانک‌ها و موسسات اعتباری در میان برترین صنایع فرابورس قرار گرفتند | اتاق خبر
کد خبر: 440473
تاریخ انتشار: 12 فروردین 1399 - 12:55
بر اساس آمار اسفند٩٨؛
بانک‌ها و موسسات اعتباری با ۲۳ هزار و ۹۰۳ میلیارد ریال داد و ستد، در میان ۵ صنعت با ارزش فرابورس در آخرین ماه سال گذشته قرار گرفتند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، بر اساس آمارهای رسمی فرابورس ایران، تعداد ۵۱ میلیارد و ۳۷۹ میلیون ورقه بهادار در آخرین ماه زمستان پارسال در ۱۴ میلیون و ۶۴۹ هزار نوبت به ارزش ۶۵۶ هزار و ۹۴۰ میلیارد ریال در بازارهای فرابورس خرید و فروش شده است که به ترتیب از رشد ۱۷۲ درصدی حجم، افزایش ۳۴۵ درصدی نوبت‌های معاملات و رشد ۳۲۶ درصدی ارزش معاملات نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ حکایت دارد.

این در حالی است که میانگین حجم روزانه معاملات فرابورس در ماه گذشته ۲۷۰۴ میلیون ورقه و میانگین ارزش معاملات نیز ۳۴ هزار و ۴۷۱ میلیارد ریال بوده است.

شاخص کل فرابورس نیز که معاملات اسفندماه سال گذشته را از ارتفاع ۶۲۰۷ واحد آغاز کرده بود با ثبت رشد ۶ درصدی در پایان این ماه به ارتفاع ۶۵۹۱ واحد رسید و افزایش ۱۹۲ درصدی را هم در مجموع سال ۹۸ به نام خود ثبت کرد.

این گزارش می افزاید: نگاهی هم به وضعیت صنایع مختلف در آخرین ماه پارسال در بازارهای فرابورس نشان می‌دهد گروه محصولات شیمیایی با ۴۵ هزار و ۴۱۷ میلیارد ریال دادوستد، سهم ۱۲ درصدی از ارزش معاملات فرابورس را به ثبت رسانده و در رتبه نخست این بازار در ماه گذشته قرار گرفته است.

فلزات اساسی نیز با ۴۳ هزار و ۳۷۵ میلیارد ریال(معادل ۱۱درصد)، سرمایه‌گذاری‌ها با ۳۷ هزار و ۸۸۰ میلیارد ریال (معادل ۱۰ درصد)، انبوه‌سازی، املاک و مستغلات با ۲۵ هزار و ۵۶۸ میلیارد ریال (معادل ۷ درصد) و بانک‌ها و موسسات اعتباری با ۲۳ هزار و ۹۰۳ میلیارد ریال (معادل ۶ درصد) به ترتیب رتبه‌های دوم تا پنجم ارزش معاملات فرابورس را در دوازدهمین ماه پارسال از آن خود کرده‌اند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید