Performancing Metrics

تردد غیرضروری روزانه ۴۷۴هزار خودرو در جاده‌ها | اتاق خبر
کد خبر: 440483
تاریخ انتشار: 12 فروردین 1399 - 15:02
رییس سازمان راهداری خبر داد
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از انجام روزانه ۴۷۴ هزار تردد غیر ضروری در جاده های کشور در شرایط کرونایی خبر داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، عبدالهاشم حسن نیا درباره ترددهای انجام شده در جاده‌ها در تعطیلات نوروزی امسال اظهار داشت: در فاصله زمانی ۲۵ اسفند ۹۸ تا ۱۱ فروردین ۹۹ شاهد کاهش ۶۲ درصدی «تردد بین استانی» بوده‌ایم.

وی درباره کل ترددها در جاده‌ها نیز گفت: در این فاصله زمانی (۲۵ اسفند ۹۸ تا ۱۱ فروردین ۹۹) ۷۰ میلیون و ۱۷۰ هزار وسیل نقلیه در جاده‌های سراسر کشور تردد داشته‌اند این در حالی است که در بازه زمانی مشابه در سال گذشته (۲۵ اسفند ۹۷ تا ۱۱ فروردین ۹۸) ۱۴ میلیون و ۱۳۰ هزار خودرو در جاده‌ها تردد کرده‌اند که نشان دهنده کاهش ۴۹ درصدی تردد در جاده‌ها در نوروز امسال است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: با توجه به اینکه مراکز تفریحی، زیارتی، اقامتی، هتل‌ها، مراکز خرید و گردشگری تعطیل بوده، عمده سفرها برای دید و بازدید اقوام انجام شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین میزان تخلیه استانی از دو استان تهران و البرز صورت گرفته، ادامه داد: متأسفانه هنوز هم تعداد قابل توجهی از خودروهایی که از استان مبدأ خارج شده‌اند، به محل اقامت خود بازنگشته اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: روز گذشته (۱۱ فروردین ۹۹) نسبت به زمان مشابه (۱۱ فروردین ۹۸) ۶۸ درصد کاهش تردد داشته‌ایم و ۶۲۰ هزار تردد ثبت شده است.

وی میانگین تردد روزانه خودروها در نوروز امسال را ۶۲۰ هزار دستگاه انواع وسایل نقلیه سبک و سنگین دانست و گفت: روز گذشته (۱۱ فروردین ۹۹) ۶۲۰ هزار و ۲۹۸ تردد در جاده‌ها ثبت شد که ۴۷۷ هزار دستگاه آن سواری شخصی و ۱۴۵ هزار و ۱۴۶ دستگاه نیز وسایل نقلیه سنگین و کامیون بوده است.

حسن نیا تصریح کرد: تردد کامیون‌ها در جاده‌های کشور در نوروز ۹۹ نسبت به سال قبل، افزایش ۱۰ درصدی داشته که علت آن، کم شدن تردد وسایل نقلیه سبک و امکان فعالیت بیشتر کامیون‌ها برای حمل بار و کالای اساسی با هدف توزیع ارزاق عمومی در شرایط کرونایی است.

وی در خصوص ترددهای بین استانی نیز خاطرنشان کرد: از ۲۵ اسفند ۹۸ تا ۱۱ فروردین امسال ۱۳ میلیون و ۷۳۱ هزار تردد بین استانی به ثبت رسیده که ۱۱ میلیون و ۱۷۴ هزار تردد را خودورهای سواری و سبک و ۲ میلیون و ۵۳۳ هزار تردد را کامیون‌ها و خودروهای سنگین انجام داده‌اند.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، متأسفانه هنوز هم بخش اعظم ترددهای بین شهری و بین استانی را خودروهای سواری شخصی با اهداف غیر ضروری انجام می‌دهند که اکثراً نیازی به تردد ندارند؛ به طور متوسط روزانه ۴۷۴ هزار خودروی سواری شخصی (بدون احتساب خودروهای پلاک «ع») در جاده‌ها تردد غیر ضروری دارند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید