Performancing Metrics

رشد ۸ برابری تولید مواد ضدعفونی کننده | اتاق خبر
کد خبر: 440539
تاریخ انتشار: 13 فروردین 1399 - 19:56
رحمانی اعلام کرد:
وزیر صنعت، معدن و تجارت، از رشد ۸ برابری تولید مواد ضدعفونی کننده و ۴ برابری ماسک سه لایه و معمولی در کارخانه‌های تولیدی خبر داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، رضا رحمانی در حاشیه نشست هیئت دولت، در خصوص تولیدات مرتبط با ویروس کرونا، اظهار داشت: در ایام نوروز واحدهای تولیدی فعال بودند که این واحدها صرفا شامل تولیدکنندگان اقلام بهداشتی نمی شود؛ بلکه تولیدکنندگان مایحتاج عمومی نیز فعال بودند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد تولید اقلام بهداشتی، گفت: تا پیش از شیوع این ویروس، به دلیل وجود شرایط عادی تولیدات ما بیش از نیاز جامعه بود اما در شرایط کنونی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده، نیاز به این اقلام چند برابر شد؛ به گونه‌ای که تولید مواد ضدعفونی کننده ۸ برابر و ماسک های سه لایه و معمولی ۴ برابر در کاخانه ها افزایش یافت و برخی صنوف دیگر نیز تولیداتی دارند که جزو این آمار نیست.

وی ادامه داد: مردم نیز به صورت خودجوش پای کار آمدند و بسیاری از کارخانه ها خط تولید را تغییر داده و مواد ضدعفونی کننده تولید کرده اند؛ ضمن اینکه صدور مجوزهای موردی و فوری نیز با همکاری وزارت بهداشت، انجام می شود.

رحمانی افزود: در مجموع تلاش می شود تا نیازهای مردم تامین شود؛ در مواردی مجبور به واردات شدیم و در چند مورد نیز صادرات برخی اقلام بهداشتی را ممنوع کردیم.

وی در مورد حمایت از کسب و کارها، گفت: در این شرایط برخی از کسب و کارها دچار آسیب شدند که دولت اعطای ۷۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات با سود ۱۲ درصد را تصویب کرده و آیین نامه ها در حال تدوین است تا به مشاغل آسیب دیده از کرونا مانند بخش شرکت های حمل و نقلی، گردشگری، اصناف  پرداخت شود. همچنین بدهی های این مشاغل به تامین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی استمهال شده است.

رحمانی افزود: تسهیلات ۱۹۰ میلیارد تومانی از سوی هیئت دولت برای برخی از کسب و کارها و اصناف در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید