Performancing Metrics

طلای جهانی رو به افزایش گذاشت | اتاق خبر
کد خبر: 440916
تاریخ انتشار: 21 فروردین 1399 - 15:54
قیمت طلا در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی که ارزش دلار در بحبوحه بهبود ریسک پذیری ضعیف شد، اندکی بالا رفت.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۶۴۷ دلار و ۹۴ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه تا مرز ۱۶۷۱ دلار صعود کرده بود که بالاترین قیمت در یک ماه اخیر بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ثابت بود و در ۱۶۸۳ دلار و ۴۰ سنت ایستاد.

استفن اینس، استراتژیت ارشد بازار در شرکت اکسی کورپ در یادداشتی نوشت: قیمت طلا تحت تاثیر نشانه های ضعف دلار، پشتیبانی شده است. با این حال حجم معاملات در ۲۴ ساعت گذشته که ریسک پذیری تثبیت شده و بهبود پیدا کرده، کاهش داشته است.

بر اساس گزارش رویترز، بازارهای سهام آسیایی با دنبال کردن صعود وال استریت، سبزپوش شدند و ارزهای حساس به ریسک با خوش بینی نسبت به رسیدن بیماری کووید ۱۹ به پیک خود، صعود کردند. ارزش دلار پس از افت ۰.۱ درصدی در برابر ارزهای رقیب در روز گذشته، تغییر چندانی نداشت. ارز آمریکا از ابتدای هفته جاری تاکنون ۰.۶ درصد افت کرده است.

به گفته دانیل هاینس، تحلیلگر گروه بانکی ANZ، قویتر ظاهر شدن بازارهای سهام اندکی از تقاضای سرمایه گذاران برای طلا کاسته اما تقاضای آنها را به کلی رفع نکرده است.

بهای معاملات نفت روز پنج شنبه با انتظار بازار برای توافق تولیدکنندگان با کاهش تولید و جبران افت شدید تقاضا در بحران شیوع ویروس کرونا، صعود کرد.

طبق تخمین رویترز، موارد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در جهان از مرز یک میلیون و ۴۱۰ هزار نفر گذشته و تاکنون ۸۳ هزار و ۴۰۰ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۰.۱ درصد افزایش پیدا کرد و در ۲۱۷۶ دلار و ۷۳ سنت ایستاد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، ۷۳۰ دلار و ۱۵سنت معامله شد. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۵ دلار و شش سنت رسید.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید