Performancing Metrics

اتمام ۷۵ درصد بازسازی‌های سیل سال گذشته | اتاق خبر
کد خبر: 441010
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1399 - 16:36
رئیس بنیاد مسکن خبر داد:
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ۲۵ درصد بازسازی‌ها و احداث منازل در ۲۲ استان باقی مانده بود که امیدواریم در سه ماهه نخست ۹۹، به اتمام برسد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، علیرضا تابش اظهار داشت: عمده برنامه‌های ما در سال ۱۳۹۸ بازسازی‌های گسترده‌ای بود که انجام شده و ادامه این اقدامات هم در سال جاری دنبال خواهد شد.

وی افزود: ما هر ساله روز ۲۱ فروردین سالروز تأسیس بنیاد مسکن به فرمان تاریخی امام راحل (ره) را جشن می‌گرفتیم و برنامه‌هایی را ترتیب می‌دادیم تا ضمن زنده کردن یاد و خاطره امام (ره) و تجدید بیعت با مقام معظم رهبری، فعالیت‌های سال قبل را نیز با حضور مدیران کل و روحانیون نماینده رهبر معظم انقلاب مرور کنیم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: این برنامه‌ها با توجه به شرایط کرونایی و محدودیت‌های بهداشتی به وقت دیگری موکول شده و صرفاً با بیان فعالیت‌های بنیاد از طریق رسانه‌های مختلف، مردم را در جریان اقدامات پر خیر و برکت چهل ساله این بنیاد قرار خواهیم داد.

وی با تأکید بر اینکه تمامی برنامه‌های ما در این راستا مجازی برگزار خواهند شد، گفت: ما هیچ تجمعی نداریم؛ چراکه در این شرایط حساس مسئولیت داریم و امیدواریم به زودی از این وضعیت نجات پیدا کنیم.

تابش با اشاره به برنامه‌های توسعه محور بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سال جاری، عنوان کرد: عمده برنامه‌های ما در سال ۱۳۹۸ بازسازی‌های گسترده‌ای بود که انجام شده و ادامه این اقدامات هم در سال جاری، دنبال خواهد شد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با یادآوری آسیب دیدگی بسیاری از منازل مردم در اثر سیل ابتدای سال گذشته گفت: ما بازسازی حدود ۸۰ هزار واحد تعمیری را به اتمام رسانده و حدود ۶۰ هزار واحد احداثی داشتیم که ۳۰ هزار واحد آن در اثر سیل تخریب شده بودند و مابقی هم جنبه توسعه‌ای و نوسازی داشتند.

این مقام مسئول ادامه داد: ۲۵ درصد بازسازی‌ها و احداث منازل در ۲۲ استان باقی مانده بود که به سال جدید موکول شد و قرار بود در ابتدای سال جاری این کار را به اتمام برسانیم؛ اما امیدواریم در سه ماهه نخست به اتمام برسد.

تابش همچنین از انجام اقدامات عمرانی در ۹۴۲ روستای سیل زده کشور با تخصیص اعتبار ۷۴ میلیارد تومانی سخن گفت و افزود: این کار در حال حاضر به دلیل شرایط کرونا تا حدودی متوقف شده است اما در عین حال کارها رو به پیشرفت است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به آغاز به کار نیروهای بنیاد برای احداث ۳ هزار واحد مسکونی و تعمیر ۱۵۰۰ واحد در اثر وقوع زلزله در سراب و میانه آذربایجان بیان کرد: سیل عظیم در سیستان و بلوچستان نیز خسارات زیادی وارد کرد و حدود ۱۶ هزار واحد احداثی و ۸ هزار واحد تعمیری برآورد شده که تأمین اعتبار همه آنها انجام گرفته و وام مردم هم در بانک‌ها آماده شده است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید