Performancing Metrics

برنامه‌های حمایت از اصناف آسیب پذیر در ایام کرونا | اتاق خبر
کد خبر: 441125
تاریخ انتشار: 26 فروردین 1399 - 13:15
رئیس اتاق اصناف تهران اعلام کرد:
رئیس اتاق اصناف تهران گفت: ما توقع نداریم مالیات اصناف آسیب دیده از کرونا بخشیده شود؛ اما اصناف زمان نیاز دارند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: طرح گام دوم فاصله گذاری هوشمند مبتنی بر بازگشایی برخی واحدهای صنفی از ۳۰ فروردین آغاز می‌شود اما پاساژها نباید از ۳۰ فروردین فعالیت داشته باشند.

وی افزود: همه واحدهای صنفی فکر می‌کنند ما مسئولین اصناف این تصمیمات را گرفته ایم، اما ستاد مقابله با کرونا این تصمیمات را گرفته است و ما موظف به اجرا هستیم.

نوده فراهانی گفت: اصناف مشروط بازگشایی می‌شوند و رعایت دو متر فاصله، استفاده از ماسک و دستکش حتماً باید لحاظ شود و کالا نباید پس گرفته شود، واحدهای صنفی حتماً باید ضد عفونی شوند، خود مشتری‌ها باید کارت بکشند و از همه مهمتر صنوف باید در سایت وزارت بهداشت ثبت نام کنند.

رئیس اتاق اصناف تهران درباره خبر بازگشایی پاساژها البته با تعویق هم گفت: ویروس اگر کنترل شد؛ پاساژها هم بازگشایی می‌شود.

وی درباره مالیات هم گفت: واحدهای صنفی تعطیل هستند و توان پرداخت مالیات بر ارزش افزوده را ندارند و در این مورد درخواست زمان کردیم، اما تا امروز جوابی نگرفته ایم. ما توقع داریم زمان کافی در اختیار اصناف داده شود.

رئیس اتاق اصناف تهران گفت: ما توقع نداریم مالیات بخشیده شود؛ اما اصناف زمان می‌خواهند.

نوده فراهانی درباره بیمه هم گفت: اگر قرار است برای اصناف کاری انجام شود باید تسریع شود، چون هر چه زمان بگذرد دردی را دوا نخواهد کرد.

وی افزود: اگر قرار است سازمان تأمین اجتماعی اقدامی انجام دهد الان موقع آن است، اما تاکنون اقدامی انجام نشده است.

نوده فراهانی گفت: اصناف آسیب دیده نیازمند حمایت هستند و دولت باید وام کم بهره در اختیار اصناف قرار دهند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید