Performancing Metrics

گوگل ایمیل‌های آلوده درباره ویروس کرونا را مسدود می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 441268
تاریخ انتشار: 29 فروردین 1399 - 17:49
گوگل به تازگی اعلام کرده که در هفته گذشته از ارسال میلیون‌ها ایمیل آلوده به بدافزار و ویروس با عنوان گمراه کننده ویروس کرونا به کاربران جی‌میل جلوگیری کرده است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بیانیه منتشر شده از سوی شرکت گوگل نشان می‌دهد که در هفته گذشته هکرها و مجرمان سایبری قصد داشتند از طریق ارسال ایمیل با موضوع ویروس کرونا که هم اکنون یکی از موضوعات داغ جهان است، روزانه حدود ۱۸ میلیون بدافزار و ویروس را به کاربران پست الکترونیکی جی‌میل منتشر کنند و با حملات فیشینگ و سایبری بتوانند به اطلاعات کاربران دسترسی پیدا کنند.

گوگل همچنین اعلام کرده که در هفته گذشته بالغ بر ۲۴۰ میلیون پیام اسپم در مورد ویروس کرونا را در سرویس خود را مسدود کرده است.

بر اساس گزارش وب سایت بیزینس اینسایدر، در ادامه این بیانیه که گوگل به تمامی کاربران پست الکترونیک جی‌میل هشدار داده هکرها و مجرمان سایبری با سوء استفاده از ترس و نگرانی افراد در مورد ابتلا به ویروس خطرناک کرونا در تلاش هستند تا با حملات فیشینگ کاربران را مورد هدف قرار دهند و به اطلاعات خصوصی و حساب های کاربری آنها دسترسی و نفوذ پیدا کنند.

کارشناسان گوگل از تمامی کاربران جی‌میل درخواست کرده اند تا با تکمیل و به روز رسانی قسمت Security Checkup در حساب کاربری جیمیل خود، راه نفوذ هکرها را تا حد زیادی ببندند و همچنین از دانلود فایل و باز کردن ایمیل های ناشناس خودداری کنند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید