Performancing Metrics

۱۷.۱ میلیون خانوار در لیست وام یک میلیونی | اتاق خبر
کد خبر: 441488
تاریخ انتشار: 3 اردیبهشت 1399 - 17:13
با اعلام سازمان برنامه و بودجه مبنی بر ارائه لیست متقاضیان دریافت وام یک میلیونی به بانک مرکزی در صبح امروز، احتمالا وام فردا به حساب آنها واریز می‌شود.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، تازه‌ترین اعلام سازمان برنامه و بودجه از این حکایت دارد که لیست متقاضیان ساعت ۱۰ صبح امروز (چهارشنبه) به بانک مرکزی ارسال شد.

آنطور که سخنگوی سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده است، این لیست حاوی اطلاعات حدود ۱۷ میلیون و ۱۵۳ هزار و ۲۱۰ خانوار است که وام یک میلیونی برای آنها واریز خواهد شد.

وی توضیح داد که طبق توافق صورت گرفته قرار بود تا روز سه شنبه، وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی فهرست متقاضیان را به سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام کند و بعد از آن این سازمان تا چهارشنبه شب لیست را بر اساس فرمت درخواستی بانک مرکزی آماده و در اختیار این بانک قرار دهد که تا پنج‌شنبه شب نیز وام پرداخت شود. اما با تسریع در انجام فرایند پیش بینی شده، وزارت رفاه سریعتر لیست را در اختیار سازمان هدفمندی قرار داد و آنها نیز تا صبح امروز لیست را آماده کردند که توانستیم ساعت 10 صبح در اختیار بانک مرکزی قرار دهیم.

این در حالی است که بانک مرکزی اخیرا اعلام کرد که بعد از دریافت فهرست متقاضیان دریافت وام یک میلیونی تا ۲۴ ساعت بعد به حسابشان واریز می‌شود، از این روز احتمالا تا فردا وام یک میلیونی در حساب‌ها خواهد بود.

 ۲۳ میلیون خانوار یارانه‌بگیر مشمول دریافت وام یک میلیونی می‌شوند که طبق فرایند تعریف شده از چهارشنبه (۲۷ فروردین ماه) از طریق وزارت ارتباطات پیامکی به سرپرستان خانوارهایی که یارانه دریافت می‌کنند با سرشماره  v.refah ارسال شد که متقاضیان می‌توانستند با پاسخ به آن تقاضای خود برای دریافت وام را ثبت کنند؛ بعد از آن نیز تا حداکثر روز یکشنبه (۳۱ فروردین ماه) فرصت داشتند که با ارسال پیامکی به شماره ۶۳۶۹ از طریق تلفن همراهی که به نام سرپرست خانوار است، شرایط دریافت وام را تائید کنند.

اما با توجه به مشکلاتی که در مورد سیم‌کارت سرپرستان خانوار وجود داشت، این روال برای همه خانوارها در زمان تعیین شده طی نشد، از این رو اعلام شد که تا ۱۸ اردیبهشت فرصت ثبت درخواست وجود دارد. از این رو فهرستی که در حال حاضر به بانک مرکزی ارائه شده است، شامل درخواست ۲۳ میلیون خانوار نیست و حدود ۱۷ میلیون و ۱۵۰ هزار خانوار را در بر گرفته و مابقی نیز با ثبت درخواست احتمالا در لیستی دیگر مشمول دریافت وام خواهند شد.

وام یک میلیونی از محل منابع بانکی با کارمزد چهار درصد، اقساط ۳۰ ماهه و هر ماه ۳۵ هزار تومان است که به حساب یارانه افراد واریز و اقساط نیز از همین حساب کسر می‌شود، این در حالی است که گیرندگان تسهیلات، نباید حساب بانکی یارانه خود را تا انتهای بازپرداخت اقساط، تغییر دهند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید