Performancing Metrics

اتحادیه اروپا به دنبال توزیع پول با هلیکوپتر است! | اتاق خبر
کد خبر: 441536
تاریخ انتشار: 4 اردیبهشت 1399 - 18:37
کنایه کارشناسان به توزیع پول بین مردم
احتمال آن وجود دارد که بانک مرکزی اروپا سرانجام به نقطه‌ای برسد که نتیجه بگیرد گزینه توزیع پول با هلیکوپتر بین مردم، بهترین گزینه برای حل بحران به وجود آمده از شیوع کرونا است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، دو تحلیل‌گر به سی‌ان‌بی‌سی گفتند احتمال آن وجود دارد که بانک مرکزی اروپا سرانجام به نقطه‌ای برسد که نتیجه بگیرد گزینه توزیع پول با هلیکوپتر بین مردم، بهترین گزینه برای حل بحران به وجود آمده از شیوع کرونا است. هرچند چنین اقدامی هرگز پیش از این در منطقه یورو مورد استفاده قرار نگرفته است.

عبارت پول هلیکوپتری که برای اولین بار توسط اقتصاددان قرن بیستم، میلتون فرایدمن استفاده شد، به سیاست‌گذاری مالی غیرمرسومی اشاره دارد که طی آن بانک مرکزی پولی اضافی را چاپ کرده و آن را مستقیماً بین شهروندان توزیع می‌کند. این ایده که ریختن پول بر سر مردم از هلیکوپتر را تداعی می‌کند، برای تقویت مصرف مصرف‌کنندگان و به دنبال آن بهبود وضعیت اقتصادی در دوره رکود است. هرچند ایده‌های مختلفی برای نحوه اجرای این توزیع پول توسط بانک‌های مرکزی وجود دارد.

کشورهای اروپایی بیشترین آسیب را از کویید ۱۹ دیده‌اند و طبق اعلام صندوق بین‌المللی پول، اقتصاد آنها در سال جاری ۷.۵ درصد کوچک خواهد شد.

جان وریس، رئیس استراتژی نرخ انگلستان در بانک یوبی‌اس، می‌گوید: اگر اقدام بانک مرکزی اروپا برای خرید اوراق قرضه در ۶ تا ۱۲ ماه آتی نتیجه ندهد، آنگاه احتمالاً باید از گزینه توزیع هلیکوپتری پول استفاده کنیم.

داریو پرکینز، مدیرکل تحقیقات کلان جهانی در تی‌اس لومبارد، می‌گوید: گزینه پول هلیکوپتری می‌تواند یک گزینه پیش روی بانک مرکزی باشد. حتی فکرش را نمی‌کنید که بحرانی بزرگ‌تر از این هم وجود داشته باشد.

در حال حاضر بانک مرکزی اروپا در اقدامی برای تزریق پول به اقتصاد، اوراق قرضه بازار را خریداری می‌کند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید