Performancing Metrics

از میدان گازی ایران در دریای انگلیس چه خبر؟ | اتاق خبر
کد خبر: 441565
تاریخ انتشار: 5 اردیبهشت 1399 - 16:05
شرکت انگلیسی سریکا انرژی از تولید قوی میدان گازی Rhum در دریای شمال که شرکت ملی نفت ایران ۵۰ درصد در آن سهم دارد، خبر داد و اعلام کرد این میدان می تواند شرایط فعلی بازار را به خوبی سپری کند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، شرکت سریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که تولید نفت و گاز در میدان Rhum، بروس و کیث سال گذشته ۱۵ درصد افزایش یافت و به معادل ۲۷ هزار و ۳۰۰ بشکه نفت رسید. این شرکت سهام این میادین را در سال ۲۰۱۸ از شرکت BP و سایر شرکا خریداری کرد.

میچ فلگ، مدیرعامل سریکا انرژی به اس اند پی گلوبال پلاتس گفت: تولید امسال دو میدان Rhum و بروس با تمرکز روی انجام به موقع تعمیرات تاسیساتی، قویتر بوده است.

شرکت سریکا پس از دریافت معافیت واشنگتن از تحریم‌های ایران، ۵۰ درصد سهام شرکت BP در میدان Rhum را خریداری کرد. این میدان برای نخستین بار تولیدش را در سال ۲۰۰۵ آغاز کرد و تولیدش در سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ به دلیل تحریم‌ها متوقف شد.

تحت معافیت از تحریمهای آمریکا که سالانه تمدید می شود، درآمد ایران در یک حساب امانی قرار داده می شود. میدان Rhum سال گذشته ۱۵۹ میلیون فوت مکعب در روز گاز و حدود هزار بشکه در روز نفت تولید داشت.

بر اساس گزارش پلاتس، شرکت Rhum ابتدا قصد داشت برای Rhum از سه چاه تولید کند اما مشکلات فنی در یکی از آنها باعث شد دو چاه مورد استفاده قرار گیرد. سریکا برنامه‌هایی برای استفاده از سومین چاه دارد اما اعلام کرد که این برنامه ممکن است به سال ۲۰۲۱ موکول شود و تولید چاه سوم ممکن است به دلیل ظرفیت پالایش در تاسیسات بروس، با محدودیتهایی مواجه شود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید