Performancing Metrics

وام یک میلیونی ۲.۲ میلیون خانوار دیگر آماده شد | اتاق خبر
کد خبر: 441808
تاریخ انتشار: 10 اردیبهشت 1399 - 15:07
لیست جدید مشمولان وام یک میلیون تومانی با حدود ۲.۲ میلیون خانوار تحویل بانک مرکزی شده و احتمالا تا فردا پنجشنبه واریز می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، تازه‌ترین اعلام مسئولان سازمان برنامه و بودجه از این حکایت دارد که صبح امروز (چهارشنبه) لیست دیگری را به بانک مرکزی تحویل داده‌اند؛ به طوری که سازمان هدفمندی یارانه‌ها پس از دریافت فهرست مرحله‌ دوم متقاضیان تسهیلات قرض‌الحسنه یک میلیون تومانی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آن را با فرمت درخواستی بانک‌ها آماده و ارائه کرده است. در فایل جدید ارائه شده از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که مسئول رسیدگی به درخواست متقاضیان است، دو میلیون و ۲۶۶ هزار و ۲۶۳ خانوار قرار دارند که باید وام یک میلیون تومانی برای آنها پرداخت شود. 

پیش‌تر بانک مرکزی اعلام کرده بود تا ۲۴ ساعت بعد از دریافت لیست، وام را به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌کند که اکنون با توجه به اینکه فایل مربوطه صبح امروز به بانک مرکزی ارائه شده این انتظار وجود دارد  که تسهیلات طی روز آینده پرداخت شود.

این دومین لیستی است که از سوی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی ارائه می‌شود و در هفته گذشته نیز گروه اول با ۱۷ میلیون و ۱۵۳ هزار و ۲۱۰ خانوار برای پرداخت وام معرفی شدند که پرداختی برای آنها انجام شد. براین اساس در مجموع طی این دو مرحله حدود ۱۹ میلیون و ۴۱۹ هزار و ۴۷۳ خانوار وام یک میلیونی می گیرند. 

این در حالی است که در طرح پیشنهادی، تمامی خانوارهای یارانه‌بگیر که تعداد آنها به حدود ۲۳میلیون خانوار می‌رسد، می‌توانند مشمول دریافت این وام باشند که طی فرآیند تعریف شده باید بعد از دریافت پیامک وزارت ارتباطات درخواست خود را اعلام و با تلفن همراه به نام سرپرست خانوار به شماره ۶۳۶۹ پیامک کنند تا در بین مشمولان قرار گیرند، اما در این بین با توجه به این‌که تعدادی از خانوارها با مشکل تغییر سیم‌کارت مواجه بودند، نتوانستند در مرحله‌ اول تقاضای وام را ثبت کنند. بر این اساس این فرصت ثبت نام تا ۱۸ اردیبهشت‌ تمدید شد.

در این شرایط مشخص نیست که آیا این لیست دوم آخرین گروه از افراد مشمول وام یک میلیونی هستند ‌یا اینکه دوباره تعدادی دیگر به بانک مرکزی معرفی خواهند خواهند شد که این موضوع را باید وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی مشخص کند.

وام یک میلیونی از محل منابع بانکی با کارمزد چهار درصد به حساب یارانه افراد واریز و اقساط آن نیز از همین حساب کسر می‌شود. اقساط این وام ۳۰ ماهه و مبلغ آن ماهانه ۳۵ هزار تومان است.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS