Performancing Metrics

پول بلیت قطارهای کنسل شده مسترد شد | اتاق خبر
کد خبر: 441818
تاریخ انتشار: 10 اردیبهشت 1399 - 17:45
مدیرعامل راه‌آهن خبر داد
مدیرعامل شرکت راه آهن از بازگرداندن کامل هزینه بلیت قطارهای خریداری شده از سوی مسافران در شرایط کرونا خبر داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، سعید رسولی در مراسم رونمایی از ۵۶ دستگاه ناوگان ریلی، این تعداد ناوگان را حاصل سرمایه گذاری شرکت‌های ریلی، شرکت‌های واگن ساز، شرکت راه آهن و بانک‌های عامل به ارزش ۱۲۵ میلیارد تومان دانست و گفت: هفتم اردیبهشت امسال رکورد حمل روزانه بار ریلی با ۱۳۲ تُن-کیلومتر شکسته شد.

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۵.۱ میلیون تن-کیلومتر در شبکه ریلی حمل شد، در حالی که متوسط حمل ماهیانه بار در گذشته ۴ میلیون تُن-کیلومتر بود.

مدیرعامل راه آهن ادامه داد: همچنین از ابتدای امسال تاکنون ۱۶۸ هزار تن گندم در شبکه ریلی جابه جا شد، ضمن اینکه امسال برای اولین بار بعد از ۱۵ سال حمل مستقیم بار از کشتی به قطار را شاهد بودیم که با همکاری گمرک و شرکت بازرگانی دولتی ایران انجام شد و همچنان با قدرت ادامه دارد.

به گفته رسولی، در فروردین امسال ۱۶۸ هزار تن بار جدید نیز جذب ریل شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون با استقرار تونل‌های ضدعفونی در پایانه‌های مرزی، سهم ریل در صادرات و واردات کالا را ۵۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش دادیم.

وی با بیان اینکه هنوز خبری از تسهیلات حمایتی کرونایی از شرکت‌های ریلی نیست، گفت: هزینه بلیت‌ها به طور کامل به مسافران مسترد شده است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید