Performancing Metrics

واریز وام کرونایی شرکت‌های حمل‌و نقلی تا آخر اردیبهشت | اتاق خبر
کد خبر: 441824
تاریخ انتشار: 10 اردیبهشت 1399 - 19:35
وزیر راه خبر داد
وزیر راه و شهرسازی نحوه عرضه سهام پروژه‌های ریلی و آزادراهی در بازار سرمایه را تشریح کرد و همچنین از واریز وام حمایتی کرونا برای شرکت‌های حمل ونقلی تا آخر اردیبهشت ماه خبر داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، محمد اسلامی در حاشیه مراسم بهره برداری از ۵۶ دستگاه ناوگان ریلی در جمع خبرنگاران درباره بسته‌های حمایتی کرونا از فعالان حمل و نقل گفت: براساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا واریز تسهیلات حمایتی اشخاص در اولویت اول بود و سپس نوبت شرکت‌ها می‌رسد که تا پایان اردیبهشت تسهیلات حمایتی شرکت‌ها نیز واریز خواهد شد.

وی افزود: به زودی از سوی بانک عامل پیامک تشکیل پرونده برای شرکت‌ها ارسال می‌شود و به تدریج واریزی آنها نیز صورت خواهد گرفت.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوال در خصوص جزئیات عرضه ورود پروژه‌های عمرانی به بازار سرمایه گفت: قرار است ۱۲ پروژه ریلی و آزادراهی از بازار سرمایه تأمین مالی شود. در حال مذاکره با سازمان بورس هستیم تا با جذابیت این طرح‌ها از یک سو و مقبولیت عمومی بازار سرمایه از سوی دیگر، این تأمین مالی صورت گیرد. به محض آماده شدن جزئیات، این پروژه‌ها اعلام عمومی می‌شود.

اسلامی گفت: در خصوص نحوه عرضه چند الگو داریم یکی عرضه سهام هر پروژه به شکل صندوق پروژه‌ای مستقل و دیگری به صورت ایجاد صندوق پروژه تجمیعی است.

وی در پاسخ به سوال دیگر درباره نامه اخیر رئیس اتاق بازرگانی ایران به وزیر راه و شهرسازی مبنی بر تردد آزادانه کامیون‌های ترکیه‌ای در ایران علیرغم ممنوعیت ورود کامیون‌های ایرانی به اروپا از مسیر ترکیه، خاطرنشان کرد: این موضوع چندان فراگیری ندارد چون هر کشوری پروتکل خاص خود را در خصوص مبارزه با کرونا اعمال می‌کند.

اسلامی ادامه داد: در حال حاضر تبادلات مرزی با ترکیه در بخش ریلی فعال است. در بخش جاده‌ای نیز کامیون‌های ترکیه‌ای که وارد کشور شده‌اند، انگشت شمار بوده‌اند. بنابراین اقدام ما متقابل بوده و یک طرفه نیست.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید