Performancing Metrics

ظرفیت تولید روزانه ماسک در کشور به ۶ میلیون عدد رسیده است | اتاق خبر
کد خبر: 441853
تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت 1399 - 18:23
وزیر صنعت، معدن و تجارت:
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر این‌که بستر مناسب برای صادرات کالاهای بهداشتی از جمله ماسک در کشور فراهم شده است، گفت: تا قبل از شیوع کرونا، ظرفیت تولید روزانه ماسک در کشور، 200 هزار عدد بود که اکنون این رقم به شش میلیون عدد رسیده است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، رضا رحمانی، روز پنجشنبه در اولین برنامه کاری سفر یکروزه خود به تبریز، با حضور در سالن ورزشی قطران، از نزدیک شاهد تلاش‌های بانوان جهادگر در کمیته بانوان موکب سیدالشهدای استان قرار گرفت.

وی در جریان این بازدید، با اشاره به این‌که بسیج در همه عرصه‌ها توانمندی خود را به صورت تمام و کمال به رخ کشیده است، افزود: ترویج فرهنگ ایثار و سازندگی یکی از مهم‌ترین دلایل شکست نقشه دشمنان بود.

وی ادامه داد: پس از شیوع بیماری کرونا، بدخواهان نظام سعی در القای کمبود کالاهای اساسی و بهداشتی در کشور داشتند که با همراهی آحاد جامعه، شاهد شکست این نقشه شوم بودیم.

به گزارش روابط عمومی وزارت صمت، وی اضافه کرد: غیر از واحدهای صنعتی که خطوط تولید خود را به تولید محلول‌های بهداشتی تغییر داده‌اند، 40 واحد صنعتی تخصصی کشور نیز در حال تولید انواع این محلول‌ها هستند.

وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: در حال حاضر هیچ کمبودی در تامین کالاهای اساسی و بهداشتی وجود ندارد و آمادگی لازم در صنایع کشور برای صادرات کالاهای بهداشتی به کشور های همسایه و دیگر نقاط جهان وجود دارد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید