Performancing Metrics

رشد ۶۸ درصدی کشف قاچاق کالا در سال گذشته | اتاق خبر
کد خبر: 441857
تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت 1399 - 19:25
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد:
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: گزارش میزان پیشرفت سامانه‌های کنترل قاچاق کالا و ارز از ماه آینده به مردم ارائه می‌شود.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، علی مؤیدی خرم آبادی، در حاشیه یکصد و بیست و نهمین جلسه اعضای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جمع خبرنگاران افزود: این جلسه با حضور نماینده رئیس جمهور تشکیل و در آن در خصوص عملکرد و اقدامات دستگاه‌های عضو در سال گذشته بحث شد و همچنین مهم‌ترین اولویت‌های کاری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال پیش رو بحث و بررسی شد.

وی با بیان اینکه در جلسه امروز مروری جامع بر عملکرد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کشور داشتیم، افزود: سال گذشته اساس کار ما تمرکز بر بحث سامانه‌ها بود که دغدغه مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و همه دستگاه‌های کشور است و خوشبختانه پیشرفت این سامانه‌ها در کشور قابل ملاحظه است.

مؤیدی خرم آبادی تصریح کرد: در این جلسه، مقرر شد در یک ماه آتی، معدل پیشرفت و نحوه عملکرد این سامانه‌ها در کنترل قاچاق کالا و ارز به اطلاع مردم ایران رسانده شود.

وی با اشاره به نامگذاری سال جدید (جهش تولید) که تمرکز بر تولید داخلی است، گفت: یکی از الزامات مهم اجرایی شدن فکر جهش تولید در کشور، مبارزه مؤثر با قاچاق کالا و ارز است.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در ادامه سخنانش به ساماندهی تجارت ملوانی در کشور اشاره کرد و گفت: سامانه مربوط به تجارت ملوانی اجرایی و عملیاتی نشده است و امیدواریم در سال جدید با اجرایی کردن آئین نامه مربوط به تجارت ملوانی، انضباط بخشی مؤثری به تجارت ملوانی و کولبری در کشور داشته باشیم.

مؤیدی خرم آبادی افزود: با دستور وزیر کشور مقرر شد با همکاری استانداری‌ها و دستگاه‌های مربوط به این موضوع به خصوص استان‌های جنوب کشور که از نزدیک درگیر تجارت ملوانی هستند، سازوکار برنامه ساماندهی تجارت ملوانی و کولبری طراحی و به سرعت عملیاتی شود.

وی تصریح کرد: شفاف سازی بازار و شناسه دار کردن همه کالاها با اولویت لوازم خانگی از دیگر موضوعاتی بود که در نشست امروز ستاد مبارزه قاچاق کالا و ارز بررسی شد.

مؤیدی خرم آبادی در این باره گفت: با شناسنامه دار شدن تمامی کالاهای وارداتی در کشور چه در بخش لوازم خانگی و سایر حوزه‌ها، برخورد جدی با مظاهر علنی قاچاق در کشور خواهد شد.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز همچنین با تأکید بر لزوم برخورد با جرایم قاچاق سازمان یافته در کشور افزود: این جرایم بیشترین ضربه را به اقتصاد داخلی کشور می‌زند و باید در این حوزه بیشترین تلاش و برنامه ریزی را داشته باشیم و با افرادی که به صورت یقه سفید و پنهانی دست به قاچاق کالا و ارز می‌زنند؛ جدی و هدفمند برخورد کنیم و کنترل‌های لازم در این حوزه انجام شود.

مؤیدی خرم آبادی گفت: با تلاش‌های شبانه روزی دستگاه‌های درگیر در کشف و مقابله با قاچاق کالا، در سال گذشته مجموع کشفیات ما نسبت به سال ۹۷ رشد ۶۶ درصدی داشت که نشان از هوشمندی دستگاه‌ها و نهادهای نظارتی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کشور دارد که از این دستگاه‌ها در جلسه قدردانی شد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید