Performancing Metrics

بازگرداندن ۹۵ درصد بهای بلیت هواپیما به مردم | اتاق خبر
کد خبر: 441885
تاریخ انتشار: 12 اردیبهشت 1399 - 18:20
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد که تاکنون بیش از ۹۵ درصد بهای بلیت هواپیما که مردم در ایام شیوع ویروس کرونا مسترد کرده‌اند به آنها بازگردانده شده است و اظهارنظرهای غیرکارشناسی بیش از آن چیزی که تاکنون به صنعت هوانوردی آسیب وارد شده، ضربه می زند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مقصود اسعدی سامانی اظهار کرد: از میان ۱۷ ایرلاین داخلی تاکنون ۱۵ شرکت هواپیمایی بهای بلیت پروازهایی را که مردم در ایام شیوع ویروس کرونا مسترد کرده‌اند یا کنسل شده است را بازگردانده‌اند و هیچ بدهی به مردم ندارند.

وی با اشاره به اینکه شرکت هواپیمایی ایران ایر تاکنون بابت مسترد شدن این بلیت‌ها حدود ۱۷۰ میلیارد تومان به مردم بازگردانده است، افزود: دو ایرلاین دیگر نیز بخش اعظمی از بهای بلیت پروازهای مسترد شده را به مردم بازگردانده‌اند او تنها بخشی از پروازهای خارجی باقی مانده که هم اکنون در حال اقدام برای برگرداندن پول مشتریان هستند اما نباید با طرح اظهارات غیرکارشناسی بیش از آن چیزی که تا امروز شیوع ویروس کرونا به همه ایرانی‌های دنیا آسیب زده، ضربه وارد کنیم.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه بیش از ۱۷ هزار هواپیما در دنیا به خاطر شیوع ویروس کرونا زمین‌گیر شده اند، گفت: بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی در دنیا در مرز ورشکستگی قرار دارند و دولت‌های آنها از این ایرلاین‌ها حمایت‌های مناسبی کرده و می‌کنند تا ورشکست نشوند و امیدواریم دولت ما نیز با اندیشیدن تمهیدات مناسب مانع این اتفاق در ایران شود.

وی اعلام کرد: اخیراً از سوی وزیر راه و شهرسازی اعلام شد که 2400 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت با سود ۱۲ درصد برای ایرلاین‌های داخلی در نظر گرفته شده و تخصیص یافته است تا این شرکت‌های هواپیمایی بتوانند مجدداً روی پای خود بایستند اما تاکنون هیچ مبلغی به ایرلاین‌ها پرداخت نشده و امیدواریم هر چه سریعتر این اتفاق بیفتد تا شاهد ورشکستگی شرکت‌های هواپیمایی داخلی نباشیم.

سامانی با اشاره به ادعای بدهی ۴۰۰ میلیارد تومانی ایرلاین‌های ایرانی به مسافران بابت کنسل شدن بلیت هواپیما در ایام شیوع ویروس کرونا، تصریح کرد: به هیچ وجه این ادعا صحت ندارد و طرح چنین مباحثی تنها به صنعت هوانوردی کشور که در این ماه‌ها با زیان هنگفتی مواجه شده، آسیب وارد می کند و نشان دهنده بی‌توجهی به این بحران جهانی است. چرا که حجم هزینه‌هایی که بابت مستند شدن این بلیتها پرداخت می‌کند، بسیار بیشتر از ورودی‌هایش است.

پیش از این حرمت الله رفیعی - دبیر انجمن دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری - گفته بود که ایرلاین‌های داخلی بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان بدهی به مردم بابت استرداد بلیت پروازهای کنسل شده در ایام شیوع ویروس کرونا را دارند که البته روز گذشته رضا جعفرزاده - سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری - این ادعا را تکذیب کرد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید