Performancing Metrics

افزایش ۲.۴ برابری بودجه ایمیدرو از محل منابع داخلی در سال ۹۹ | اتاق خبر
کد خبر: 441902
تاریخ انتشار: 12 اردیبهشت 1399 - 21:22
رییس هیات عامل ایمیدرو از اختصاص بودجه ۱۸ هزار میلیارد ریالی این سازمان برای توسعه طرح های این بخش از محل منابع داخلی طی سال ۹۹ خبر داد. بخش قابل توجهی از این اعتبار به اکتشاف، تامین مواد معدنی و زیرساخت اختصاص خواهد یافت.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، خداداد غریب پور در جمع تعدادی از مدیران این سازمان با اشاره به اهمیت اقدامات توسعه ای این سازمان که بعد هزینه‌ای دارد، گفت: برنامه‌ها و سیاست‌های ایمیدرو در سال ۹۹ به این امر معطوف شده است که با اجرای طرح‌های نیمه تمام، میزان تولیدات کشور در حوزه‌های مختلف (فولاد، آلومینیوم، مس، سرب و روی و...) افزایش یابد.

رییس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه این اقدام در راستای ایفای نقش توسعه ای ایمیدرو خواهد بود و بودجه این سازمان در سال "جهش تولید"، از رشد ۲.۴ برابری برخوردار خواهد بود، اظهار کرد: توسعه بخش معدن و صنایع معدنی می‌تواند برای دولت درآمد پایدار ایجاد کند و ضمن اشتغالزایی،  اقتصاد کشور را برای رسیدن به استقلال اقتصادی و خودکفایی و توسعه اقتصاد غیرنفتی متحول سازد.

وی  افزود: به همین دلیل، میزان اعتبارات سرمایه‌گذاری از محل منابع داخلی ایمیدرو در بودجه سال ۹۹ معادل ۱۸ هزارمیلیارد ریال مصوب شده است که در مقایسه با بودجه مصوب سال گذشته، معادل ۲.۴ برابر افزایش یافته است.

اکتشافات، زیر ساخت و تامین مواد معدنی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تاکید بر اینکه بخشی از این بودجه برای توسعه زیرساخت‌های معدن و صنایع معدنی و تکمیل اکتشافات اختصاص می‌یابد، گفت: با توجه به اینکه، معدن و صنایع معدنی نقش پیشران در اقتصاد دارد، اولویت دیگر ایمیدرو، تامین مواد معدنی صنایع تولیدی در داخل کشور خواهد بود.

غریب‌پور اعلام کرد: براین اساس، به منظور تامین و افزایش تولید مواد معدنی برای سال ۹۹ جلسات کارشناسی برنامه تولید با حضور مدیران عامل شرکت های تولیدی تحت پوشش، مدیران مجتمع‌ها و همچنین مدیران تخصصی سازمان، برگزار شد.

 رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: با توجه به عملکرد تولید سال ۹۸ و با در نظر گرفتن ظرفیت‌های بالقوه، برنامه تولید سال ۹۹ افزایش یافته است تا صنایع بزرگ تولیدی با کمبود مواد معدنی مواجه نباشند. این برنامه‌ریزی در راستای "جهش تولید" و "رشد اقتصادی" است.

وی افزود: براین اساس، در بودجه امسال ایمیدرو، تولید مواد معدنی حوزه در سال ۹۹ نسبت به بودجه مصوب سال ۹۸ به طور میانگین به میزان ۲۵ درصد افزایش یافته است.این اقدام موجب خواهد شد تا پروژه هایی همچون آلومینای ایران(جاجرم) و آلومینیوم جنوب(سالکو) با ظرفیت کامل در مدار تولید قرار بگیرند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید