Performancing Metrics

عملکرد مثبت بخش بازرگانی وزارت صمت در حفظ آرامش بازار مشهود است | اتاق خبر
کد خبر: 442001
تاریخ انتشار: 14 اردیبهشت 1399 - 19:45
وزیر صنعت:
وزیر صنعت با اشاره به اقدامات انجام شده در تامین مناسب کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مردم و تمهیدات اتخاذ شده برای امسال گفت: عملکرد مثبت بخش بازرگانی وزارت صمت در حفظ آرامش بازار مشهود است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، رضا رحمانی با قدردانی از زحمات بخش‌های مختلف حوزه بازرگانی وزارتخانه گفت: اقدامات مناسب این حوزه در ایام کرونا کاملاً ملموس بوده و خوشبختانه کمترین دغدغه ممکن بابت تأمین ارزاق عمومی در سطح کشور وجود دارد.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود با همراهی سایر دستگاه‌های مرتبط، روند موجود در تأمین مایحتاج ضروری و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم تداوم یابد.

رحمانی با تشکر ویژه از همکاران بخش بازرگانی وزارتخانه و حوزه اصناف، گفت: هم اکنون حدود ۱۰۰ هزار واحد نانوایی در سطح کشور فعال هستند که در ایام کرونا و ایام عید حتی یک مورد تعطیلی در این حوزه در کشور نداشتیم و خوشبختانه حتی یک مورد شکایت در این خصوص دریافت نکردیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: یکی از مهمترین علل حفظ آرامش بازار، وجود ذخایر کالایی مناسب در سطح کشور بوده که به موقع روند توزیع و عرضه آنها در سطح بازار عملیاتی شده و هم اکنون نیز با تدابیر اتخاذ شده در تأمین کالاهای اساسی هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و وفور کالا وجود دارد.

توجه ویژه به تولیدات داخلی در تأمین بازار ۸۰ میلیونی داخل

رحمانی گفت: یکی از شاخص‌های اصلی جهش تولید، تأمین اقلام کالایی از محل تولیدات داخلی است که در همین راستا برنامه‌ریزی لازم با اولویت فعالسازی ظرفیت‌های خالی واحدها در دستور کار است.

وی تاکید کرد: برای اینکه بتوانیم به صورت حداکثری نیاز بازار ۸۰ میلیونی کشور را در سال ۹۹ تأمین کنیم، اولویت را روی تولیدات داخلی گذاشته ایم و مسلماً با تحقق این هدف و با ارتقای کیفیت تولیدات، حتی می‌توانیم ظرفیت‌های جدید صادراتی برای کشور ایجاد کنیم.

وزیر صمت با اشاره به ظرفیت بزرگ صنوف تولیدی در تأمین بازار داخلی و اشتغال زایی در سطح کشور گفت: توسعه زیرساخت‌ها، بازسازی و نوسازی صنوف تولیدی و توسعه شهرک‌های اختصاصی صنوف تولیدی، امسال با جدیت دنبال خواهد شد، چراکه صنوف تولیدی با تسهیلات کمتر و در مواردی با بازدهی بیشتر در عرصه تولید و صادرات می‌توانند به توسعه اقتصادی کشور بیش از پیش کمک نمایند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید