Performancing Metrics

ترمز رشد قیمت طلا کشیده شد | اتاق خبر
کد خبر: 442023
تاریخ انتشار: 15 اردیبهشت 1399 - 15:21
قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر رشد ارزش دلار تغییر چندانی نداشت اما تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین این فلز ارزشمند را نزدیک مرز ۱۷۰۰ دلار نگه داشت.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور تغییر چندانی نداشت و در ۱۶۹۸ دلار و ۵۶ سنت ایستاد. دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا تهدید کرد که به تلافی شیوع ویروس کرونا، افزایش تعرفه ها علیه چین را بررسی می کند.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۵ درصد افزایش، به ۱۷۰۸ دلار و ۸۰ سنت رسید.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه اظهار کرد شواهد قابل توجهی وجود دارد که نشان می دهد منشا ویروس کرونا یک لابراتوار چینی بوده است.

آوتار ساندو، مدیر ارشد کالا در شرکت فیلیپ فیوچرز در این باره گفت: این نگرانی وجود دارد که ممکن است دوباره جنگ تجاری به راه بیافتد و چنین رویدادهایی برای طلا خوب محسوب می شوند. اظهارات مقامات آمریکایی دور جدید از خصومت با چین در عرصه تجاری را نشان می دهد.

رییس جمهور آمریکا روز جمعه گفته بود افزایش تعرفه ها علیه واردات چین مطمئنا یکی از گزینه هایی است که وی به تلافی شیوع ویروس کرونا از ووهان چین بررسی می کند.

قیمت طلا سال میلادی گذشته تحت تاثیر جنگ تجاری میان واشنگتن و چین که تقاضا برای دارایی امن را تقویت کرد، حدود ۱۸ درصد رشد داشت.

تهدید برای وضع تعرفه روی ارزش یوان چین در برابر دلار تاثیر گذاشت و صعود دلار، طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گرانتر کرد.

به گفته استفن اینس، استراتژیست بازار جهانی در شرکت اکسی کورپ، تقاضا برای دلار آمریکا در معاملات صبح دوشنبه بازار آسیا به عنوان یک دارایی امن رقابت داشت.

در بخش اقتصادکلان، سرمایه گذاران به نظاره آمار اشتغال آوریل آمریکا نشسته اند که قرار است روز جمعه منتشر شود.

بر اساس گزارش رویترز، بانک مرکزی آمریکا برای حمایت از رشد اقتصادی، نرخهای بهره را نزدیک صفر نگه داشته و سایر بانکهای مرکزی و دولتهای جهان نیز برای حمایت از اقتصادشان در برابر تبعات شیوع پاندمی کرونا، اقدامات مشابهی را به اجرا گذاشته اند. اقدامات محرک مالی و پولی گسترده از قیمت طلا در بلندمدت پشتیبانی خواهد کرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۱.۱ درصد افزایش، به ۱۹۱۹ دلار و ۵۵ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، ۷۵۹ دلار و ۷۹ سنت معامله شد. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۴ دلار و ۹۱ سنت رسید.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید